Svetislav Pešić u meču s Italijom

Legendarni selektor motivisao igrače u svom stilu.

Srbija je na turniru u Nemačkoj u prijateljskom meču savladala reprezentaciju Italije posle velike drame rezultatom 90:86.

Dugo su se mučili „orlovi“ i izgledali bezidejno, dok je Italija pogašala iz svih pozicija i vodila sve do poslednje četvrtine kada su se naši vratili u igru i korak po korak došil do preokreta i na kraju pobede.

Tokom prvog poluvremena videli smo i jedan tajm-aut koji je legendarni Kari održao u svom stilu kako bi motivisao igrače koji su u tom momentu izgledali mlako.

Italija je neposredno pre toga povela sa 10 poena prednosti rezultatom 38:28 nakon trojke Nika Maniona, pa je selektor morao da zaustavi seriju.

On je prvo kenuo da crta akciju za sledeći napad, pa je zatim održao neobičan motivacioni govor.

„Mora da se prenese lopta, da se prodorom napadne i tamo, pa malo ih išibajte, nemoj da se plašimo“ rekao je Kari objašnjavajući šta je prolem u igri.

Trebalo je vremena da shvate te njegove reči, ali kada su zaigrali agresivnije u odbrani, sve je došlo na svoje mesto.

U završnici meča videli smo i magiju Jokića koji je u jednoj akciji raspoređivao igrače i dao sjajnu loptu za Nikolu Kaliniča koja je prelomila meč.

Srbija u finalu igra proti Nemačke u suboru od 18.00.