Borac iz Čačka u velikom problemu, regularnost dovedena u pitanje

Košarkaši MZT-a uspeli su da neverovatnim preokretom pobede Cibonu u Skoplju rezultatom 87:74.

Cibona je bila nadmoćna u prvom delu igre, vodila je sa 21:19 nakon prvog perioda, ali se onda odlepila u drugoj četvrtini koji je dobila sa 32:22.

U trećoj četvrtini viđen je neverovatan niz događaja na Beogradu, a delovalo je kao da je MZT daleko bolja ekipa. Taj period ekipe tim iz Skoplja rešio je u svoju korist rezultatom 30:5, što je naravno odmah postalo sumnjivo.

Cibona do kraja utakmice nije uspela da se oporavi, ali joj poraz ne pada teško, jer je već ranije ostala bez šansi za plasman u plej-of.

Najefikasniji u redovima pobedničkog tima bio je Kafi sa 19 poena, dok je Bursać dodao 17.

Kod Cibone nešto bolji od ostalih bili su Ljubičić i Aranitović sa po 13 poena, dok je Smajlagić dodao 12.

Ono što je takođe bilo sumnjivo jeste promašaj Lovra Mazalina, koji je početkom poslednje deonice išao sam u kontru, ali je promašio coe obruč, što možete pogledajti na videu snimku ispod.

MZT je sada stigao do skora 7-19 i ukoliko Borac ne pobedi Budućnost u „Morači“ u poslednjem kolu, situacija će biti takva da će tim iz Skoplja biti na 13. mestu, dok će Čačani biti poslednji na tabeli.

To bi značilo da će Borac kao poslednji ispasti iz lige, dok će MZT imati priliku da popravi utisak u baražu sa finalistom ABA 2 lige.

Borac trenutno ima skor 9-19 i nalazi se u veoma teškoj situaciji, ali nema sumnje da će se o meču MZT-a i Cibone još mnogo pričati.