Veče za pamćenje u Evroligi

Poslednje utakmice regularnog dela Evrolige odigrane se u petak od 20.30 sati, a na programu su bili mečevi Partizan – Panatinaikos, Barselona – Valensija i Bajern – Žalgiris.

Partizan je nakon drame trijumfovao u Areni nad Panatinaikosom sa 83:81, a čovek odluke bio je Džejms Naneli, koji je postigao trojku u poslednjem minutu.

Crno-beli će u četvrtfinalu Evrolige igrati protiv Reala iz Madrida, koji je pao na treće mesto nakon pobede Barselone nad Valensijom rezultatom 85:71.

Katalonci su ceo meč kontrolisali rezultat, ali nisu imali nimalo lak posao. Valensija je disala za vratom celo prvo poluvreme, a tek u trećoj četvrtini razlika je porasla na dvocifrenu.

Problema za Barselonu nije bilo ni u poslednjoj deonici, gde je Valensija uspela da priđe na šest poena zaostatka, ali ništa više od toga.

Kad je bilo najteže, najbolji je bio Nikola Mirotić sa 18 poena i četiri skoka, dok je Aleks Abrines imao 15 poena uz šest asistencija.

Kod Valensije izdvojio se Džered Harper sa 14 poena, ali niko drugi nije bio dvocifren kada su poeni u pitanju.

EPA-EFE/Alejandro Garcia

Žalgiris je u Minhenu uspeo da obezbedi svoju kartu za Top 8, pošto je slavio protiv Bajerna sa 83:80 u veoma interesantnom meču.

U prvom poluvremenu gledali smo pravu rezultatsku klackalicu, ali je domaći tim otišao na pauzu sa plusom od četiri poena.

Žalgiris je otvorio drugo poluvreme serijom 7:0 i uspeo je da preokrene utakmicu na svoju stranu.

Prednost litvanskog tima u tom periodu bila je i šest poena, ali je Bajern opet uspeo da se vrati.

U poslednjeoj četvrtini Bajern je poveo sa 61:60, a još dva puta je imao po poen razlike, ali je Žalgiris bio uporan u nameri da slavi.

Tim iz Kaunasa napravio je seriju 7:0, a kasnije je imao i prednost od 79:71. Ipak, drami nije bilo kraja sve do poslednjih sekundi, jer je Bajern uspeo da priđe na 81:80 na manje od minut do kraja.

Edgaras Ulanovas je ubacio dva penala, a Bajern je u poslednjem napadu promašio i za dva i tri poena i usledilo je veliko slavlje gostiju.

Junak pobede bio je Lukas Lekavičijus sa 20 poena, dok je Rolands Šmits ubacio 16 uz četiri skoka.

Kod Bajerna je najbolji bio Kori Volden sa 4 poena, Vladimir Lučić je imao 10, dok je Ognjen Jaramaz ubacio sedam.

Bajern je završio učešće u Evroligi sa sedam vezanih poraza i na 16. mestu, dok je Žalgiris sedmi i igraće protiv Barselone u Top 8 fazi.

Ranije tokom dana Efes je razbio Monako sa 87:72 u rezultatski nevažnom meču.

Vasilije Micić je ubacio 12 poena, a imao je još po šest skokova i asistencija.

Partizan – Panatinaikos 83:81

Barselona - Valensija 85:71; Bajern - Žalgiris 80:83; Partizan - Panatinaikos 83:81