Kevin Panter, Foto Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Partizana su savladali ekipu Splita u okviru 15. kola ABA lige rezultatom 109:49 i ispisali istoriju lige.

Partizan je ostvario najubedljiviju pobedu u istoriji regionalne košarke i sa 60 razlike postao rekorder ABA lige.

Ovim je oboren rekord Cedevite, koja je sa58 poena razlike savladala Zadar u sezoni 2016/17.

Izuzev prve četvrtine u kojoj je viđena neizvesna borba, crno-beli su do kraja meča odigrali neverovatno i ostvarili svoju najubedljiviju pobedu i ispisali rekord.

Najbolji u redovima Partizana su bili Glas sa 19 poena  i Miletić sa 18, a dvocifren učinak su imali i Panter sa 14, Mur sa 12, Ledej, Koprivica i Madar sa po 10 poena. U redovima Splita jedino odskočio Šorter sa 17 ubačenih poena.

Veliki problem je imala ekipa Splita koja je jedva skupila osam igrača zbog koronavirusa kako bi imala neophodni minimum za odigravanje meča.

Balša Koprivica, Foto: Starsport

Sve je rešeno u drugoj četvrtini kada je Partizan bio surov sa rezultatom 34:5 i time izjednačio najveću razliku u jednoj deonici u regionalnom takmičenju koju je takođe držala Cedevita.

U tom periodu ekipa iz Splita nije postigla poene iz igre skoro 11 minuta, a samo je Roko Leni Ukić uspeo da pogodi u drugoj četvrtini.

Splićani su u nastavku bili efikasniji, ali je još efikasniji bio Partizan koji je iz minuta u minut podizao razliku. Iako nije bilo Dangubića i Avramovića, svi ostali su iskoristili priliku.

Briljirali su Glas i Miletić, a dobar je bio i Jam Madar posle dužeg perioda.

Obradović nije mnogo na terenu trošio Ledeja, Lesora i Pantera koji su u kratkim segmentima pokazali klasu i teren prepustili mlađoj gardi.

Partizan je tako došao do 13 pobede uz samo dva poraza i nastavio trku sa Crvenom zvezdom.

Partizan – Split 109:49

Dvorana: Beogradska arena.  Sudije: Igor Dragojević, Radoš Savović, Tomislav Stapić. Gledalaca: 4291

Partizan: Kuruc 3, Panter 14, Ledej 10, Zagorac 5, Koprivica 10, Mur 12, Glas 19, Lesor 8, Miletić 18, Madar 10

Zadar – Studentski centar

Detalje ste mogli da pratite uživo na blogu Nova.rs.

40′ KRAAAAJ! Partizan oborio rekord – 109:49

Crno-beli ispisali istoriju ABA lige i ostvarili najubedljiviju pobedu u istoriji takmičenja.

38′ Pukla stotka 103:47

Partizan je prebacio drugi put uzastopno sto poena i sve bliži je novom rekordu kada je razlika u pitanju.

36′ Svi pogađaju, prednost otišla preko 50 razlike – 98:44

Koprivica je ušao u društvo dvocifrenih, svi imaju svoje veče.

34′ Stotka sve bliže, Miletić pogađa sve – 92:42

Crno-beli su stigli do 50 poena razlike i velike šanse d apostave novi rekord

32′ Partizan juri rekord – 87:39

Miletić je postigao prve poene u četvroj četvrtini, a Split je uhvatio napadački ritam pa se drže da zaostatak ne raste. Crno-beli jutre rekor i svoju najubedljiviju pobedu koja iznosi 50 razlike u ABA ligi.

30′ Igraju se crno-beli – 83:38

Partizan u laganom ritmu podiže prednost, poentiraju svi igrači, a i dalje se odbrana igra na najvišem nivou.

26′ Surova dominacija Partizana – 72:31

Trojku je pogodio i Rade Zagorac, a crno-beli su rešeni da potuku do nogu Split koji je tek sa linije bacanja uspeo da postigne neke poene.

24′ Ponovo se razgoropadio Partizan – 65:29

Ledej i Lesor su podigli tempo i Partizan je opet krenuo da melje.  Usledila je i torjk aPantera.

22′ Ležeran Partizan u nastavku – 55:24

Postigli su gosti sedam poena, više nego u celoj drugoj četvrtini, dok je PArtizan odgovorio tek trojkom Mura, ali i dalje ima ogromnu prednost.

20′ Nestvarno poluvreme Partizana – 51:17

Partizan je nastavio da uvećava razliku. poeni Miletiča, Zagorca i Pantera za neverovatnih 34 razlike.

18′ Šta radi Partizan – 44:17

I Madar je postigao trojku i uvećao prednost, a Split je došao do poena iz igre autokošem. Ulseili su poeni Madara za dva, a posle dobre odbrane i Miletić je prelepo poentiraoiz rolinga.

16′ Partizan kao furija, sipa sa svih strana – 37:15

Brutalno zakucavanje Koprivice uz poene sa niskog posta, trojke Glasa i Kuruca i izuzetno brza i efikasna igra podigli su publiku na noge. Crno-beli uživaju na terenu i razbijaju Split.

14′ Žoc eksperimentiše sa petorkama – 27:15

Ledej je pogodio prvu troku i nastavio da uvećava prednost Partizana. Obradović je uveo Miletića i uz Koprivicu zaigrao sa dva centra. Split je postigao prve poene posle više od tri minuta u drugoj četvrtini, a ukupno skoro osam minuta i to sa linije bacanja. Usledili su i poeni Miletića posle mnogo utakmica.

12′ Partizan kida u odbrani – 22:12

Partizan još nije primio poene u drugoj četvrtini, ali su promašena i dva napada, pa se rezultat nije menjao.

11′ Au, šta radi Glas – 22:12

Slovenac je prvo ukrao loptu i efektno zakucao, a onda je posle dobre odbrane pogodio trojku za prvu dvocifrenu prednost.

10′ Partizan uspeo da se odlepi – 17:12

Posle serije užasnih rešenja obe ekipe, Dalas Mur je razbio loš period na terenu trojkom. To su bili i poslednji poeni u prvoj deonici.

8′ Ledej porodio poene – 14:12

Split je trojkom došao do izjednačenja, a posle dva očajna napada domaćih koja su završena faulovima u napadu propustio nove prilike za vođstvo. To je Ledej iskoristio i vratio Partizan u prednost. Usledio je po jedan loš napad na obe strane.

6′ Muči se Partizan, ali  vodi – 12:9

Upao je Partizan u loš ritam, pa je Split sa bacanja došao do minus jedan, a propustio je i napad za preokret, jer je Ledej zalepio sjajnu bananu. Usledili su i prvi poeni Lesora.

4′ Probudio se Split, Panter počeo da promašuje – 10:7

Posle početne dominacije, Panter je promašio dve trojke, Ledej je bio precizan jedanput sa bacanja, dok je Mur pogodio dvojku. Međutim, razigrao se Split, vezao je tri napada i uz trojku prišao na minus tri.

2′ Šou Pantera na startu – 7:0

Lesor je promašio prvi napad, ali je posle dve odbrane Panter dva puta zaredom iz prodora razbio odbranu Splita. Posle novog promašaja gostiju, Panter je pogodio i trojku za sjajan start