Košarkaši Partizana savladali su Split rezultatom 80:58 (26:13, 16:8, 19:22, 19:15) u meču poslednjeg, 26. kola ABA lige, pa će hrvatski tim u baraž za opstanak.

Crno-beli su odavno ostali bez šanse da se domognu plej-ofa regionalnog takmičenja, od kojeg su se bar trijumfalno oprostili za ovu sezonu, dok je za Split utakmica bila od velikog značaja.

U istom terminu od 16 sati igrali su još Borac i Cibona u Čačku, odnosno FMP – Krka, kako bi se odlučilo ko će ostati u ABA ligi. Domaćin je slavio u Železniku, ali to uz poraz Splićana nije imalo značaj.

Pred ove utakmice upravo Split, Krka i Borac su imali učinak po 8-17, i delili su pretposlednje mesto, pošto je Primorska odustala od takmičenja usred sezone pa niko više nije direktno ispao.

Zato je jedna od ove tri ekipe morala u baraž i to je Split koji će igrati sa poraženim iz finala plej-ofa u ABA 2, dok će osvajač druge lige u elitno društvo.

Crno-beli su od samog početka do kraja kontrolisali dešavanja na svom parketu i zasluženo pobedom završili ovu sezonu za zaborav što se tiče Jadrana. Četvorica su bila dvocifrena, Jaramaz i Pejdž su prednjačili sa 13 uz po 4 asistencije, Mika je postigao 12, a Tomas poen manje uz 9 skokova.

Bolji od ostalih u Splitu bili su Marko Luković sa 13 i Luka Babić sa 12 poena.

Meč Partizan – Split mogli ste da pratite iz minuta u minut uz Nova.rs.

Partizan – Split 80:58 (26:13, 16:8, 19:22, 19:15)

Dvorana: Hala sportova Ranko Žeravica. Bez gledalaca. Sudije: Nedović, Peić, Milojević.

Partizan: Mika 12, Pejdž 13, Dangubić 7, Jaramaz 13, Veličković, Perkins, Jovanović 5, Janković 7, Radovanović 2, Tomas 11, Trifunović 2, Mozli 8.

Split: Đoković 3, Perković 8, Gizdavčić, Kedžo, Marčinković, Šarić 3, Bajo 2, Čampara 7, Babić 13, Vranković 4, Luković 12, Marić 6.

KRAJ Partizan – Split 80:55 (26:13, 16:8, 19:22, 19:15)

39′ Partizan pred trijumfom

Sve je jasno, još samo da se vidi konačan rezultat kojim će crno-beli slaviti, vode 78:55.

35′ Splitu preti katastrofa

Osim što je Split već viđen kao poražen, preti mu i katastrofa, jer je na pet minuta do kraja Partizan otišao na ubedljivih 70:45 posle koša Radovanovića. Nešto veća minutaža za crno-bele talente kao što su on i Jovanović.

33′ Opet serija promašaja

I jedni i drugi bez koncentracije i preciznosti, pa je za tri minuta jedini pogodio Đorđije Jovanović (2+1) da vrati Partizanu +21, pa je rezultat 64:43.

TREĆA ČETVRTINA Partizan – Split 61:43 (26:13, 16:8, 19:22)

Crno-beli najčešće imaju dvocifrenu prednost, pa čak i od 20 razlike, tokom ove utakmice i Splitu se sve više smeši baraž za opstanak u ABA ligi. Krka vodi posle 3. četvrtine na gostovanju FMP 68:66, a Borac ima 63:58 protiv Cibone.

25′ Dve brze trojke Splita

I to Marka Lukovića, dve trojke zaredom je pogodio posle sedam promašaja, pa je Split smanjio na 46:32 i morao je Matović, trener Partizana, da reaguje tajm-autom.

24′ Jaramaz dvocifren

Posle Mike, i Ognjen Jaramaz je upisao 10. poen, i drugi je dvocifren u Partizanu koji čuva plus 20 (46:26).

22′ Novo moćno zakucavanje Mozlija

Opet alej-up, treći na meču, i isti ishod – zakucavanje Vila Mozlija za njegov šesti poen i 44:24 početkom ove deonice.

DRUGA ČETVRTINA Partizan – Split 42:21 (26:13, 16:8)

Neće pa neće goste iz Hrvatske, beži im često lopta iz koša… „So na ranu“ dodao im je Dangubić trojkom, petom iz 13. pokušaja cele ekipe, pa su na odmor otišli rezultatom 42:21.

19′ Partizan na plus 21

Ne blista Partizan, ali Split igra toliko očajno pa su crno-beli imali i 21 razlike nakon trojki Pejdža i Jaramaza za 39:18.

16′ Split u bonusu

Na nešto više od četiri minuta do poluvremena gosti su ispunili bonus, a Partizan i dalje čuva prednost i preko Nikole Jankovića odlazi na 32:17. Split ima samo jedan pogodak iz igre u ovom kvartalu.

13′ Revija promašaja

Ne mogu ništa da pogode ni jedni ni drugi… Rezultat u ovoj četvrtini je 2:2 posle više od 3 minuta – 28:15.

PRVA ČETVRTINA Partizan – Split 26:13

Partizan u drugu četvrtinu ulazi sa plus 13, za šta je među najzaslužnijima Erik Mika sa čak 10 poena u prvoj deonici. Veliki problemi za ekipu Splita…

8′ Alej-up za plus 12

Prva dvocifrena prednost crno-belih i to posle sjajne alej-up akcije u režiji Pejdža i Vila Mozlija, da bi Mika šestim poenom doneo 22:10. S druge strane je Marko Luković promašio i treću trojku.

7′ Partizan na +8

Tomas je nastavio da skuplja skokove, a na pogodak Mike iz reketa nadovezao se Pejdž trojkom za 18:10. Tajm-aut tražio je trener Splita Mile Karakaš.

4′ Tomas dominira

Ukrao je loptu, pa skočio u napadu posle promašaja Dangubića, da bi u novom napadu Jaramaz položio za 11:5 sredinom prve deonice.

2′ Odličan početak Partizana

Rašon Tomas je zakucavanjem započeo utakmicu na asistenciju Jaramaza koji se trojkom pobrinuo za vođstvo 7:2.