Košarkaši Partizana ubedljivo su savladali Veneciju u drugom kolu Evrokupa 95:73 (23:23, 19:20, 33:15, 20:15).

Izabranici Vlada Šćepanovića odlično su otvorili prvu četvrtinu. Imali su crno-beli i sedam poena prednosti, ali se vođstvo istopilo do kraja prve deonice.

Usledila je ujednačena druga četvrtina, a pitanje pobednika Beograđani su razrešili sjajnom igrom u trećem delu. Sjajna odbrana, uz briljantnu igru Rašona Tomasa koji je postigao 16 poena u trećoj četvrtini, doneli su ubedljivo vođstvo Parzitanu.

U četvrtoj deonici Partizan je samo potvrdio pobedu, prvu posle dva poraza od početka sezone (od Huventuda u Evrokupu i Borca u ABA ligi).

Partizan posle dva kola u Evrokupu ima pobedu i poraz, a isti učinak ostvarila je i Venecija.

PARTIZAN – VENECIJA 95:73 (23:23, 19:20, 33:15, 20:15).

Dvorana: Hala sportova „Ranko Žeravica“

Partizan: Miler-Mekintajer 18, Mika 8, Zagorac 4, Pejdž 8, Dangubić 3, Gordić 2, S. Janković 5, Jaramaz 17, N. Janković 2, Tomas 22, Mozli 6.

Venecija: Kasarin 2, Stoun 3, Bramos 11, Tonut 8, Daje 5, De Nikolao 0, Vidmar 8, Čapel 9, Macola 0, Serela 8, Fotu 3, Vot 16.

Kraj utakmice! Partizan – Venecija 95:73

39′ Jaramaz rutinski

Nastavlja Partizan da niže poene – 92:70

37′ Trojka Italijana

Gosti trojkom smanjuju zaostatak – 88:65.

35′ Venecija pred debaklom

Zagorac je dodatno uvećao vođstvo crno-belih – 88:62.

34′ Dangubić pa Mozli

Dangubić je atraktivnim zakucavanjem ukrasio period koji u potpunosti pripada Partizanu, a nadovezao se Mozli pogotkom za dva – 86:62.

31′ Crno-beli na +20

Pogocima Pejdža i Mozlija Partizan je uvećao prednost – 80:60.

Počela je četvrta četvrtina

Kraj treće četvrtine

Sjajna četvrtina crno-belih koje je predvodio Rašon Tomas sa čak 16 poena – 75:58.

28′ Dvocifrena prednost Partizana

Uspeli su izabranici Vlada Šćepanovića da pronađu tempo i serijom poena stignu do čak 15 poena prednosti – 71:56.

26′ Partizan na +9

Tomas je nezaustavljiv! Stigao je do 11  poena u trećoj deonici, a na njegove poene se nadovezao Mika – 63:54.

25′ Tomas preuzima dirigentsku palicu

Amerikanac je upisao nove poene. Pogodio je za dva pod faulom, a potom iskoristio dodatno slobodno bacanje – 56:52

23′ Bude se crno-beli

Tomas je postigao dva poena i uvećao prednost – 53:50.

23′ Jaramaz donosi vođstvo

Trojkom Jaramaza crno-beli su uspeli da preokrenu rezultat – 51:50.

Počela je treća četvrtina

Kraj druge četvrtine 43:44

Partizan nije iskoristio poslenji napad u drugoj četvrtini i na odmor ide uz pola koša zaostatka.

19′ Rivali van ritma

Dva promašaja Venecije Partizan nije u potpunosti kaznio – 40:41

18′ Beograđani na posed zaostatka

Jaramaz i Miler Mekintajer ne dozvoljavaju gostima da se odvoje 39:41

17′ Venecija održava prednost

Ne uspevaju crno-beli da vežu seriju poena i neutrališu zaostatak – 34:38

15′ Minut bez poena

Četiri vezana napada završena su prekršajima – 32:33.

14′ Koš za koš

Vot i Stoun su pogodili za Italijane, a Janković održao korak – 32:33

12′ Igra u serijama

Posle perioda u kojem su gosti vezali nekoliko poena, reč su preuzeli crno-beli i vratili prednost – 29:28.

11′ Vodi Venecija

Gosti su znatno bolje otvorili drugu deonicu i serijom poena stigli na plus pet – 23:28.

Počela je druga četvrtina

Kraj prve četvrtine – 23:23

Partizan nije uspeo da iskoristi poslednji napad u četvrtini pa rivali idu izjednačeni na prvi odmor.

9′ Izjednačenje

Čapel i Vidmar su pogocima istopili prednost Beograđana – 21:21

8′ Pejdž nezaustavljiv

Novi poeni Pejdža na koje je odgovorio Daje – 21:17

7′ Trojka Pejdža

Partizan polako, ali rutinski stiče sve veću prednost – 18:11

6′ Jaramaz u seriji

Ognjen Jaramaz serijom od pet poena održava vođstvo Partizana – 15:11.

4′ Vot i Mekintajer u prvom planu

Amerikanci su trenutno najraspoloženiji na obe strane. Vot sa šest poena drži korak gostiju protiv crno-belih 10:9

3′ Partizan na +4

Miler-Mekintajer je doneo vođstvo crno-belima, a na njegove poene se nadovezao Zagorac – 9:5

2′ Nastavlja se igra poen za poen

Jaramaz je pogodio za dva poena, a posle dva loša napada oba tima Vot je doneo novo izjednačenje – 5:5.

1′ Trojka Tomasa

Odlično je Partizan otvorio meč. Odbanili su crno-beli prvi napad, a potom trojkom Tomasa poveli. Ipak, Venecija je u narednom napadu izjednačila – 3:3.