Košarkaši Partizana poraženi su u 2. kolu ABA lige od Budućnosti posle dva produžetka 99:101.

Spektakularni derbi kola regionalnog takmičenja bolje su otvorili gosti koji su imali do osam poena prednosti u prvoj deonici, međutim crno-beli su uspeli da se konsoliduju i istope zaostatak.

Raspoloženi Kobs bio je nerešiva enigma, posebno u prve dve četvrtine, a do kraja susreta upisao je čak 27 poena. Amerikanac je držao prednost od dva poseda za goste tokom druge četvrtine, a novi pad u igri izaberanici Vlada Šćepanovića su imali tokom treće deonice.

Podgoričani su stigli čak i do maksimalnih plus 10, ali je u finišu treće i početkom četvrte deonice Partizan neverovatnom serijom od 16:0 uspeo da preokrene rezultat.

Usledila je rezultatska klackalica u kojoj je Budučnost četiri sekunde pre kraja stigla do pola koša prednosti 77:78. Poslednji napad doneo je prekršaj nad Vilom Mozlijem koji je iskoristio samo jedan penal i doneo produžetak.

Ni dodatnih pet minuta nije razrešilo pitanje pobednika, a u drugom produžetku koncentrisaniji su bili košarkaši Budučnosti koji su trojkom Danila Nikolića uz zvuk sirene upisali četvrtu ovosezonsku pobedu, drugu u ABA ligi. Partizan, sa druge strane, ima dva poraza u isto toliko kola regionalnog takmičenja.

Partzian – Budućnost 99:101 (20:22, 21:24, 19:17, 18:15, 8:8, 13:15)

Dvorana: Hala Sportova „Ranko Žeravica“.

Partizan: Mika 12, Miler Mekintajer 15, Zagorac 12, Pejdž 3, Dangubić 10, Gordić 10, S. Janković 6, Jaramaz 24, N. Janković 3, Tomas 1, Trifunović, Mozli 3.

Budućnost: Kobs 27, Ivanović 11, Edžim 10, Šehović 9, D. Nikolić 21, Apić 12, Z. Nikolić, Von, Popović, Rid 11, Žugić.

Kraj utakmice! Partizan – Budučnost 99:101!

Miler Mekintajer je trojkom sekund pre kraja doneo Partizanu pola koša prednosti, ali je Nikolić neverovatnim šutem za tri, uz zvuk sirene potpisao pobedu gostiju.

49′ Utakmica na „jednu loptu“

Neizvesnost dostiže vrhunac, minut pre kraja drugog produžetka rezultat je izjednačen – 96:96.

46′ Trojka Ivanovića

Odlično je Budučnost otvorila novi produžetak, ali je Miler Mekintajer održao korak – 90:91.

Novi produžetak – 86:86!

44′ Niz promašaja na obe strane

Osetan je pritisak koji nosi rezultat. Obe ekipe nisu iskoristile po nekoliko napada pa 30 sekundi pre kraja produžetka rezultat je izjednačen – 84:84.

42′ Partizan vodi

Jaramaz i Miler Mekintajer održavaju minimalno vođstvo crno-belih 82:80

Kraj četvrte četvrtine, idemo u produžetak!

Mozli je imao dva slobodna bacanja za pobedu, ali je iskoristio samo jedno i izborio produžetak – 78:78.

37′ Neizvesna završnica

Budućnost je prekinula crnu seriju pa rivali ulaze u završnicu sa prilično ujednačenim šansama – 75:74.

34′ Neverovatna serija

Partizan je serijom 16:0 potpuno preokrenuo rezultat – 69:63

32′ Trojka Jaramaza za preokret

Parizan je vezao pet poena i stigao do ovđstva – 65:63.

Kraj treće četvrtine

Partizan je sa maksimalnih minus 10 serijom o sedam poena stigao na samo tri poena zaostatka – 60:63.

26′ Oscilacije crno-belih

Trojka Zagorvca najavila je novo buđenje crno-belih, ali je usledio niz grešaka pa su Podgoričani očuvali prednost – 50:57.

23′ Partizan ne uspeva da smanji zaostatak

Budućnost je brzo stigla do plus osam. Beograđani preko Dangubića i Mozlija uspevaju da održe korak, ali ne i da priđu na manje od šets poena zaostatka  – 47:53

Kraj druge četvrtine

Kobs je poenima u završnici prve deonice doneo gostima prednost od pet poena. Raspoloženi Amerikanac ujedno je i najefikasniji akter meča sa 16 poena, dok je na drugoj strani najraspoloženiji Jaramaz sa 9 – 41:46.

18′ Dve trojke Šehovića

Brzo su Podgoričani vratili prednost preko raspoloženog  Suada šekovića koji je sa dve vezane trojke stigao do devet poena – 33:39.

16′ Serija Jaramaza

Košarkaš Partizana postigao je pet poena i doneo novo izjednačenje. Budučnost, diktira tempo, ali ne uspeva da se rezultatski odvoji – 33:33.

12′ Beograđani nastavljaju u istom ritmu

Partizan je vrlo dobro otvorio drugu četvrtinu i stigao do izjednačenja što je primoralo stratega gostiju da zatraži tajm-aut – 27:27.

Kraj prve četvrtine – 20:22

Gordić je u završnici prve deonice pogodio za dva uz faul, a potom i iskoristio slobodno bacanje.

9′ Bude se crno-beli

Janković je pogodio i smanjio zaostatak na jedan posed – 17:19.

7′ Dangubić za tri

Dangubić je ušao sa klupe i pogodio trojku. Usledila su po dva iskorišćena napada rivala i trenutno je samo dva poena prednosti za Budućnost – 15:19.

4′ Tajm-aut Partizana na minus sedam

Nije Partizan idealno otvorio duel te je Šćepanović primoran da pozove tajm-aut – 6:13.

1′ Trojka Budućnosti

Podgoričani su Otvorili poenima Kobsa, a Partizan je odmah odgovorio dvojkom Jaramaza – 2:3.