Košarkaši Borca napravili su iznenađenje na startu ABA lige, kao gosti su slavili u Beogradu protiv Partizana sa 87:78 (24:17, 25:19, 19:21, 19:21).

Partizan je svakako bio favorit u meču sa novajlijom u regionalnom takmičenju, ali Čačani su odmah na startu pokazali da su došli da impresioniraju sve.

Osim startnog vođstva od 2:0, crno-beli nisu uspeli da dođu do nove prednosti, jer su košarkaši Borca brzo preuzeli stvar u svoje ruke.

Uz odličan ofanzivan skor, polako su povećavali prednost u prvoj četvrtini koju su završili sa prednošču od sedam poena razlike (24:17).

Nije Partizan uspeo ni u drugoj četvrtini da preokrene stvari na svoju vodenicu, Čačani su držali dvocifenu razliku pa su na poluvremenu imali +13, 49:36.

Izabranici trenera Vlade Šćepanovića su se u trećoj četvrtini približili gostima na minus sedam (53:60), ali su do kraja tog dela Čačani opet podigli igru i na odmor pred poslednju četvrtinu otišli sa 11 poena prednosti, 68:57.

Imali smo nešto više drame u poslednjih deset minuta. Partizan je uspeo da podigne igru, poenima Vila Mozlija smanji na 5:32 do kraja meča na 68:71.

Usledio je prilično nervozan i dramatičan finiš, na kraju Partizan se približio na 74:78, ali je odlični Radovan Đoković, koji je postigao tri trojke u poslednjih deset minutaa, rešio pobednika.

U redovima Borca Đoković je bio najefikasniji sa 12 poena, 11 su ostvarili Tornton i Čarapić, a deset je postigao Miletić.

Kod Partizana, Ognjen Jaramaz, koji je bio najefikasniji pojedinac meča, postigao je 21 poen, Nemanja Gordić je upisao 13, a Mika deset poena.

Tok meča mogli ste da pratite na našem sajtu.

ABA liga, 1. kolo:

Partizan – Borac 78:87 (17:24, 19:25, 21:19, 21:19)

Hala: „Ranko Žeravica“

Sudije: Marko Juras, Uroš Nikolić, Ivan Stefanović

PARTIZAN: Mika 10, Miler Mekintajer 4, Pejdž 6, Dangubić, Gordić 13, Jaramaz 21, Angola 6, Veličković 2, Janković 2, Tomas 6, Trifunović, Mozli 8.

BORAC: Tornton 11, Smit 9, Đoković 12, Miletić 10, Gavrilović, Kočović 7, Nerandžić 9, Novaković 3, Džons 10, Todorović 5, Čarapić 11.

KRAJ, POBEDA BORCA 87:78!

Kraj meča. Košarkaši Borca su načinili iznenađenje, pobedili su kao gosti ekipu Partizana sa 87:78.

39′ Treća trojka Đokovića!

Radovan Đoković, treća trojka u ovoj četvrtini i sada Borac ima prednost od 83:74 na 63 sekunde do kraja.

38′ Borac na +6

Miletić je pogodio za 80:74. Čačani drža prednost, ali dramatičan je ovo finiš, sve je još moguće…

36′ Sve uzbudljivije u finišu

Mozli je smanjio na 68:71. Uzvratio je trojkom Đoković, 68:74.

Jaramaz je postigao 2+1 za 71:75.

34′ Partizan se vraća, 66:71

Uspeli su crno-beli da se konsoliduju, sada imaju svega pet poena zaostatka. Tajm-aut za Čačane, 66:71.

TREĆA ČETVRTINA

30′ Borac vodi 68:57

Kraj treće četvrtine, gosti imaju prednost od 11 poena, 68:57.

28′ Borac čuva prednost

Džons je uspeo da jedno od tri bcanja za prednost Borca od 53:64. Markus Pejdž iz ugla nije pogodio trojku, posle je napravio i faul. Nervozni cu igrači partizana, ne ide im, a uz to Čačani odlično šutiraju. Džons je pogodio i Borac vodi 66:53.

26′ Partizan se spustio na -7

Uspeli su crno-beli da dođu do 51:58.

24′ Gosti drže prednost, 46:46

Borac i dalje ima dvocifreno vođstvo. Jaramaz je pogodio trojku i smanjio na 46:56.

DRUGA ČETVRTINA

20′ POLUVREME, BORAC VODI 49:36

Dva vezana poena Smita donela su Čačanima prednost, 34:47. Ponovo su finalni minuti četvrtine pripali gostima koji su imalai dobar ofanzivni skok. Posle 20 minuta imaju 13 poena prednosti, 49:36.

U Partizanu Jaramaz je najefikasniji sa 10 poena, po šest su postigli Mika i Rašon Tomas.

Kod Borca, Smit je na devet, a po osam su postigli Miletić i Tornton.

18′ Serija Partizana

Mini serija crno-belih od 6:0, uspeli su da smanje na 34:43.

16′ Dvocifrena prednost Borca

Odlično igraju Čačani. Tajm-aut je zatražio Šćepanović na 28:43.

Đoković pogađa sa poludistance za 23:35.

13′ Borac na +10

Debitant u reaginalnom takmičenju se bolje snalazi u prvom delu meča. Čačani su na +10, vode sa 30:20. Prednjači Miletić.

PRVA ČETVRTINA

10′ Borac vodi, 17:24

Dosta izjednačena borba u prvih deset minuta. Četvrtina je završena rezultatom 17:24.

Veličković je na 17:22 promađio trojku, Smit je postigao nove poene za Čačane, 17:24. Uspeli su da sačuvaju tih +7 i zasluženo vode, bili su bolji u drugom delu četvrtine.

6′ Partizan sustigao goste

Uspeli su crno-beli da sustignu prednost gostiju i smanje na 9:11 preko Erika Mike.

3′ Prednost Borca 4:9

Partizan je poveo sa 2:0 poenima Ognjena Jaramaza, ali brzo su Čačani stigli i prestigli. Na isteku trećeg minuta imaju pet poena viška, 4:9.

21.00 Meč je počeo!

20.47. Startne petorke

20.45 Pobede Mege i Budućnosti

Mega je započela sezonu u regionalnom takmičenju pobedom nad Igokeom (84:62), a Budućnost je kod kuće pobedila Split, 84:59.

20.30 Dobrodošli!

Košarkaši Partizana počinju takmičenje u ABA ligi utakmicom protiv čačanskog Borca.