Košarkaši Partizana savladali su Bahčešehir rezultatom 88:75 i prošli u Top 16 fazu Evrokupa.

Partizan je nešto bolje ušao u meč, posle prve deonice imali su osam poena viška (25:17), ali su gostujući košarkaši uspeli da se vrate u igru, predvođeni sjajnim Grinom priđu na poen zaostatka, pa je usledila prava rezultatska klackalica tokom koje je tim Saša Filipovskog uglavnom imao vođstvo, ali nisu uspevali da se odlepe.

Bahčešehir je na momente ozbiljno pretio, uspeli su u nekoliko navrata i da preokrenu rezultat, ali bi ubrzo Partizan odgovarao dobrom odbranom, a potom u napadu pretvarao to u rezultatsku prednost. Prelomni trenutak dogodio se na dva minuta pre kraja meča, kada je Tomas vezao šest poena i utakmicu stavio van domašaja gostiju, pa su crno-beli rutinski priveli meč kraju, 88:75.

U pobedničkom timu najefikasniji je biol Tomas sa 18, Miler Mekintajer je dodao 17, a Janković 12 poena, dok je kod turskog tima prednjačio Grin sa 25 poena.

Crno-beli su tako došli do pete pobede i obezbedili mesto u Top 16 fazi, dok gosti ostaju poslednji na tabeli sa skorom 1-9.

Grupa A, rezultati

Partizan – Bahčešehir 88:75
Venecija – Huventud 75:89
Uniks – Burž 76:71

U prvom meču odigranom 20. oktobra Partizan je slavio 82:76.

„Utakmice se igraju jedna za drugom i nemamo mnogo vremena da radimo na taktici, važno je pripremiti taktiku koja odgovara različitim opcijama odbrane. Sa druge strane, sama odbrana je jako važna“, rekao je trener crno-belih Sašo Filipovski.

Partizan – Bahčešehir 88:75 (25:17, 17:20, 17:21, 29:17)

Dvorana: „Ranko Žeravica“. Sudije: Damir Javor, Karmelo Paterniko, Mikola Ambrosov

Partizan: Mika, Miler-Mekintajer 17, Zagorac 8, Pejdž 10, Dangubić 7, Gordić 2, Jaramaz 6, Veličković 4, Janković 12, Tomas 18, Trifunović, Mozli 4

Bahčešehir: Džons 5, Robinson 9, Ezdemir, Ensel 8, Grin, Kiličli , Jildizli 6, Akjazili 10, Ovens 5, Oldridž, Jilmaz 7

10′ Kraj meča, Partizan ide u Top 16 fazu!

9′ Tomas vezao šest poena

Nakon trojke, pogodio je i uz faul, iskoristio penal, pa u završnicu meča ulaze crno-beli sa 84:75.

8′ Mozlijev skok, Tomasova trojka

Partizan na osam poena viška, 81:73! Promašio je Tomas prvi šut, Mozli uhvatio loptu nakon promašaja, ona je opet stigla do Tomasa koji pogađa trojku.

7′ Mekintajer fauliran pri šutu za tri poena

Dva je pogodio, jedno promašio, 78:73.

7′ Grin preko Dangubića

Smanjuju gosti, 76:73. Grinov 25. poen na utakmici.

6′ Miler Mekintajer!

Dobar napad Partizana krunisao je trojkom bek crno-belih, da bi u narednom Pejdž doneo pet poena viška sa poludistance, 76:71.

5′ Zakucavanje Mozlija

Promašio je Miler Mekintajer, ali ne i Mozli, 71:71.

4′ Dangubić precizan

Pogodio je Dangubić sa poludistance, 69:69. Ređaju se skokovi u napadu sa druge strane…

4′ Lepa akcija Bahčešehira

Turci nakon alej-upa vode 69:67.

3′ Izjednačenje sa penala

Prvo Grin, a potom i Robinson sa slobodnih bacanja doneli su izjednačenje, 67:67.

2′ Grin pogađa, uzvratio Miler Mekintajer

Partizan ponovo ima „zalihu“, 67:62.

1′ Sjajni Tomas!

Prvo je brutalno zakucao centar Partizana, da bi potom pogodio uz faul Oldridža, a sa penala povećao prednost na 64:60. Njegov 12. poen.

Imali su domaći deset poena viška, ali u poslednju deonicu ulaze sa samo jednim poenom prednosti.

10′ Jilmaz faulirao Jankovića

Centar Partizana pogodio jedno bacanje, domaći tim vodi 59:58 pred poslednjih 10 minuta.

10′ Promašaj Tomasa

Bahčešehir stiže do izjednačenja, 58:58.

9′ Faul Jankovića

Robinson polovičan sa penala, 58:56. Miler Mekintajer greši u vođenju na drugoj strani, ali i Robinson pravi faul u napadu nad Jankovićem.

9′ Janković precizan sa penala

Crno-beli vode 58:55.

8′ Topi se prednost domaćih

Nakon Gordićevog faula još jedan loš napad, izgubljena lopta nakon čega je Janković napravio faul nad Robinsonom, a sudije nakon većanja donele odluku da je u pitanje nesportski faul. Robinson je pogodio jedno bacanje, Akjazili je pogodio trojku, 56:55 za Partizan.

8′ Gordić pravi faul u napadu

Tomas nije želeo da šutira, da bi Gordić u nastavku napravio faul u napadu, a Jildizli pogodio trojku na drugoj strani, 56:51.

8′ Janković uz faul

Sjajna asitencija Jaramaza, Janković pogađa uz prekršaj i pogađa sa penala, 56:46.

7′ Zakucavanje Jankovića

Sjajno je ispratio loptu Janković, presekao pas i zakucao za 53:46.

7′ Sreća za Partizan

Spetljali su se igrači turskog tima, Jildizli je igrao nogom, napad za Partizan.

6′ Robinson ponovo na liniji za slobodna bacanja

Ostaje 49:46 nakon što je promašio oba penala. Sa druge strane nije pogodio ni Miler-Mekintajer, a Mozli izbacuje u aut.

5′ Raspucani Grin

Četvrta trojka Amerikanca, prednost smanjena na 47:45, Tomas vratio na +4.

4′ Robinson polovičan

Gosti sa penala prilaze na 47:42

3′ Dangubić ‘cepa mrežicu’

Partizan ima deset poena prednosti, 47:37.

2′ Dug napad gostiju

Promašio je Grin trojku, ali su gosti došli do lopte nakon skoka u napadu, ipak nisu poentirali.

1′ Precizan Veličković

Partizanov krilni centar povećava na 44:37.

Poluvreme

Kodi Miler Mekintajer nije uspeo da pogodi koš rivala, pa je na poluvreme domaći tim otišao sa pet poena viška, 42:37. Najefikasniji kod crno-belih je Pejdž sa osam poena, jedan manje ubacio je Tomas, dok sa druge strane prednjači Grin sa 13 poena, uz tri pogođene trojke. Podatak za brigu crno-belih je mali broj asistencija, samo pet.

10 – Grin „namestio“ ruku

Grin je je trojkom smanjio prednost Partizana na -3, a košem Zagorca na pola minuta pre kraja crno-beli su u završnicu poluvremena ušli sa pet poena viška, 42:37.

9 – Treći faul Džonsa

Rade Zagorac je fauliran od strane Džamala Džonsa kom je to bila treća lična greška, a reprezentativac Srbije sa penala povećao prednost na 40:34.

Meč prati i Aleksej Nikolić.

7 – Janković košem oveo Partizan na tri poena viška, 35:32.

4 – Turci preokrenuli, Pejdž dvojkom vratio Partizanu prednost (29:28)

Pogotkom Jilmaza gosti su stigli do prednosti od jednog poena, ali je ubrzo Pejdž vratio vođstvo svojoj ekipi.

3 – Gosti bolje ušli u drugu četvrtinu (27:26)

Raspucali su se Akjazili i Grin početkom druge deonice, pa je Bahčešehir prišao na samo poen minusa, zbog čega je Filipovski morao da zatraži tajm-aut.

Kraj prve četvrtine

Crno-beli su prvu deonicu dobili sa 25:17.

9 – Raste prednost domaćeg sastava, Jilmaz pogađa trojku (21:15)

Ognjen Jaramaz je sa linije za slobodna bacanja doneo domaćem sastavu devet poena prednosti, ali je Jilmaz trojkom vratio goste na minus šest.

6 – Tomasova miniserija, Partizan vodi (15:11)

Razigrali su se konačno crno-beli, pa je prvo Pejdž trojkom preokrenuo, a potom Tomas vezao četiri poena.

4 – Turci se „odlepili“, Zagorac i Miler Mekintajer „drže priključak“ (10:11)

Košem Ovensa uz faul Veličkovića Bahčešehira je stigla do prve osetnije prednosti (7:2), ali je Partizan trojkama Zagorca i Miler Mekintajera održao priključak.

2- Veličković se „upisao“ (2:2)

Turski tim je poveo sa 2:0 sa linije za slobodna bacanja, a Veličković postiže prve poene za crno-bele lepim horogom.

20:30 Dobro došli!

Večeras pratimo meč između Partizana i Bahčešehira, a Partizan je meč počeo sa sledećom startnom petorkom – Miler Mekintajer, Zagorac, Dangubić, Veličković, Janković.