Košarkaši Partizana dočekuju Hamburg u okviru 10. kola Evrokupa od 20.45, a sve detalje pratite na Nova.rs.

Partizan je deklasirao ekipu Hamburga u 10. kolu Evrokupa rezultatom i nastavio borbu za prvo mesto u grupi.

Briljirao je Matijas Lesor koji je postigao 22 poena uz šest skokova i pet ukradenih lopti. a pratili su ga Ledej sa 18 poena i osam skokova i Panter sa 15 poena.

Od prvog podbacivanja lopte bilo je vidljivo da su crno-beli u elemntu i da im atmosfera u dvorani Pionir prija.

Sjajan je bio Lesor koji je od početka sa niskog posta kupio ofanzivne skokove i lako dolazio do poena uz dva atraktivna zakucavnja.

Već posle dva minuta Partizan je otišao do deset poena prednosti, a do kraja prve četvrtine i do 20 razlike.

Briljirao je ponovo Panter, a sjajan je bio i Mur, ali su manje više svi koji su ušli u igru poentirali i dali doprinos.

U drugoj četvrtini je tim Željka Obradovića nešto slabije krenuo u napadu, ali je Hamburg uspeo samo delimično da smanji razliku, a onda se Partizan ponovo raspucao.

Pogađali su Panter, Lesor, Ledej, Avramović…

Crno-beli su bili izuzetno agresivni u odbrani što je generisalo dosta kontranapada, a sjajno je funkcionisao i skok i šut za tri poena što je bilo dovoljno za velikih 24 razlike na pauzi.

Istu sliku smo videli i u nastavku meča. Partizan je nastavio da igra na maksimalnom broju obrtaja i prednost je nastavila da raste. U jednom trenutku su crno-beli došli do 35 poena prednosti,a nastavio je da briljira Lesor.

Dobro su igrali i Ledej, Panter i Kuruc tako da su stranci potpuno dominirali u Pioniru.

Utakmice Evrokupa možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko niste korisnik SBB interneta putem EON aplikacije uz EON pakete koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji za 799 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze.

U poslednjoj deonici smo videli i najslabije izdanje Partizana.

Obradović je izveo Lesora, Ledeja, Pantera i Mura,  a šansu su dobili mlladi igrači koji su se mučili u napadu.

Međutim, nijednog trenutka pobeda nije dolazila u pitanje, i na kraju j Partizan uspeo da prebaci granicu od 100 poena.

Crno-beli sada imaju skor od osam pobeda i dva poraza, a u sledećem kolu gostuju ekipi Turk Telekoma.

Partizan – Hamburg 102:77

Hala: Aleksandar Nikolić.  Sudije: Šemeš Sefi, Jurgis Laurinavičijus, Kristaps Konstantinovs

Partizan: Panter 15, Kuruc 8, Ledej 18, Avramović 5, Koprivica 1, Smailagić 2, Mur 4, Glas 2, Lesor 22, Trifunović 8, Madar 5.

Hamburg: Z. Braun 5, DI Leo 3, Homsli 14, Rič, Majsner 5, Kristen20, Mekalum 11, Kocar 9, Hinriks 3, Edigin 4, Holac 3.

Virtus – Bursaspor

Sve detalje ste mogli da pratite uživo na blogu Nova.rs.

KRAJ Pukla stotka, velika pobeda Partizana – 102:77

Uspeli su crno beli serijom od šest poena da šrebace stotku i ostvare veliku pobedu.

38′ Pao tempo utakmice, svi čekaju kraj – 96:70

Napravio je Partizan gomilu grešaka, ali nijednog trenutka pobeda nije dolazila u pitanje. Samo se čka kraj meča.

37′ Obradović pono ljut, tražio tajm-aut – 94:70

Nije zadovoljan trener Partizana igrom pa je opet zatražio tajm-aut i vratio Mura umesto Avramovića.

35′ Serija grešaka u napadu, Obradović tražio tajm-aut – 90:62

Od trenutka kada je izveo nosioce iz igre Obradović, Partizan se muči u napadu.

34′ Muči se Partizan, ali i dalje gazi – 90:60

Loš period crno-belih u napadu. Od trojke Kuruca je usledila serija grešaka i izgubljenih lopti. Hamburg je na drugoj strani pogodio jednu trojku i jedno bacanje, a onda je Madar serijom driblinga promešao odbranu rivala i pogodio sa poludistance.

32′ Partizan sve bliži stotki – 88:56

Otvorio je Kuruc trojkom poslednju deonicu, na koju je Hamburg odgovorio u sledećem napadu. Nešto lošija igra u napadu na obe strane. Zato publika navija kao da je pitanje života i smrti.

30′ Avramović se baca za loptu na 30 razlike – 85:53

Neverovatna želja igrača Partizan da osvoje svaku loptu. Avramović se bacio za jednu na 30 razlike i uz zvuk sirene postigao poene. Gladijatorska igra Partizana.

28′ Igrači Partizana se bacaju za svaku loptu – 80:48

Nekoliko grešaka PArtizana u napadu,a li se igrači Željka Obradovića bacaju za svaku loptu i publika sve to nagrađuje gromoglasnim navijanjem.

26′ Šou tajm Partizana, publika u ekstazi – 80:46

Pamtiče grobari ovu noć. Nakon što je Kuruc promašio nestvarno zakucavanje koje bi konkurisalo za potez sezone, Panter je posle ofanzivnog skoka pogodio trojku a osam metara uz zvzk sirene. Usledila je erupcija.

25′ Evo i 30 razlike, Lesor se poigrava sa rivalima – 77:46

Ovo je već NBA paritija Lesora. Rivali mu ne mogu ništa, kao da igra protiv juniora. Sjajan, sjajan meč.

23′ Partizan dominira, razlika raste, publika uživa – 72:44

Partizan izgleda stvarno moćno. Ovim tempom će debelo prebaciti 100 poena i ostvariti veliku razliku. Pantera je milina gledati.

21′ Lesor teroriše Nemce – 68:41

Posle dve dobre odbrane i jednog lošeg napada, Lesor je ponovo došao do poena uz faul i već sada ima 18 postignutih poena na svom kontu.

20′ Neverovatna utakmica Lesora – Partizan demolira Hamburg – 65:41

Lesor je veliko pojačanje. Francuz skače, pogaša, trči, zakucava. Ovo žele da gledaju navijači Partizana. Panter i Ledej sjajno prate. Stranci su večeras na visini zadatka.

17′ Tako je, ponovo je eksplodirao Partizan – 53:34

Trojka Avramovića pa sjajno zakucavanje Trifunovića i majstorija Ledeja uz faul i crno-beli su ponovo povećakli prednost.

15′ Trifunović se ispromašivao, Partizan se muči – 43:28

Partizan ima sigurnu prednost, ali je malo usporio u napadu. Trifunović je promašio dva vezana napada, a sa druge strane Homsli igra sam. Prvo je pogodio prodor, pa promašio trojku.

13′ Loš period Partizana, Obradović tražio tajm-aut – 39:21

Vezao je Hamburg seriju od sedam poena u drugoj četvrtini i malo smanjio razliku, a Obradović je tražio tajm-aut.

12′ Zakucava i Koprivica – 36:16

Rastrzana igra na startu druge četvrtine. Loši faulovi Partizana za lake poene sa linije bacanja Hamburga i sjajno zakucavanje Koprivice.

10′ Egzibicije Partizana, 20 razlike za četvrtinu – 34:14

Pronašao je Hamburg ritam u napadu u poslednjim minutima prve četvrtine, ali nemaju rešenja za Pantera i Lesora, koji pune koš Nemaca.

8′ Čas košarke Partizana – 30:11

Kakva mašina crno-belih. Leti se u odbrani, pršte trojke. Pogodili su Kuruc i Panter, uz slobodna bacanja Lesora. Ovo je četvrtina iz snova ekipe Željka Obradovića.

6′ Au, kakvi potezi Lesora – 20:8

Nestvarni potezi Partizana. Prvo je Panter spektakularno dodao Lesoru, a ovaj iz rolinga zakucao uz faul. Posle trojke gostiju, Lesor je pokupio još jedan skok u napadu i došao do lakih poena.Vrhunska partija Francuza.

5′ Partizan se razleteo po terenu – 16:5

Uspeo je Hamburg da dođe do poena posle tajm-auta, ali je Lesor još jednom pokupio loptu na ofanzivnom skoku i ovog puta pogodio sa bacanja. Homsli je promašio trojku, a Mur je to kaznio lepim prodorom. Homsli je nastavio da promašuje, a Partizan da trči kontre. Mur je izuzetno raspoložen.

3′ Rapsodija Partizana, publika u transu – 13:3

Sjajnu odbranu igraju crno-beli. Posle još dve dobre odbrane pali su poeni iz kontre preko Trifunovića i Lesora posle ofanzivnog skoka. Homsli je konačno poentirao za tri, ali je Panter odmah uzvratio, a zatim i posle sjajne kontre zakucao Ledej.

1′ Mur otvara seriju  – 2:0

Mur je u prvom napadu promašio trojku, ali je posle ofanzivnog skoka Ledeja poentirao za dva poena iz prodora. Sa druge strane, Hamburg je promašio sa niskog posta.