Saša Obradović, Foto: Starsport

Nešto na ovom meču nije funkcionisalo u ekipi srpskog trener

Košarkaši Monaka poraženi su pred svojim navijačima od Asvela sa 85:68 u četvrtom meču finalne serije francuske lige.

Izabranici Saše Obradovića su tako propustili priliku da osvoje titule i naredni, peti meč će odlučiti šampiona države.

Asvel je od samog početka krenuo jako i već u prvoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost – 22:9.

Monako ni do poluvremena nije uspeo da se konsoliduje, pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 41:28.

Meč je rešen u trećoj deonici kada je Asvel otišao na plus 20 i povratka za Monako više nije bilo. Tokom cele poslednje četvrtine domaćin nije uspeo da priđe ni na jednocifreni zaostatak, te je Asvel mirno priveo meč kraju.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Kris Džouns sa 19 poena, dok je Markos Najt imao isto toliko uz šest skokova.

Za Monako maestralnu partiju imao je Majk Džejms, koji je upisao 34 poena, ali je osim njega samo još Dvejn Bejkon bio dvocifren sa deset koševa.

Majstorica je zakazana za subotu u 18 sati, a domaćin će biti Asvel.