EPA-EFE/Kiko Huesca

Košarkaši Real Madrida poraženi su u 3. kolu španske ACB lige, a bolji od njih bio je Bilbao rezultatom 83:79.

Od početka meča jasno je bilo da Real kao gost neće imati lak zadatak, a Bilbao je dobio tri od četiri deonice – 22:18, 24:16, 14:25, 23:20.

Real je nešto bolje otvorio meč, ali je Bilbao poveo krajem prve četvrtine, u drugoj je imao i dvocifrenu prednost, ali je Real uspeo da se vrati u trećoj deonici. Međutim, domaćin je odbio nalet rivala početkom poslednje četvrtine i do kraja održao prednost, te upisao veliku pobedu.

Kristijan Kulame je ubacio 18 poena uz četiri asistencije i tri skoka, dok su De Rider i Marvin Džons imali po 11, a Zoran Dragić 10 poena.

U ekipi Reala istakao se Gabrijel Dek sa 23 poena i šest skokova, dok je Mario Hezonja imao 18 poena, a Fakundo Kampaco 16 uz osam asistencija.

Realu je ovo već drugi poraz u španskom prvenstvu, dok i u Evroligi Madriđani imaju skor 1-1. Real nije osvojio ni Superkup Španije, jer je u finalu bila bolja Unikaha.