Italijani nisu imali težak posao.

Košarkaši Italije pobedili su Češku sa 96:80 u meču za treće mesto pripremnog Superkupa u Hamburgu.

Od samog starta su „azuri“ su bili bolji od protivnika i nakon prve četvrtine su imali prednost od sedam poena.

Istim tempom su nastavili i u drugoj deonici, a na poluvreme su otišli sa 13 poena viška.

Fontekio i Manion su bili najbolji u porazu od Srbije, a i protiv Češke su pokazali da će na njih protivnici morati da obraćaju najviše pažnje.

U drugom poluvremenu je prednost išla i do +21, ali su Česi minut pre kraja uspeli da smanje na samo 10 razlike.

Najefikasniji u Italiji je bio Niko Manion sa 20 poena, a Simone Fontekio je postigao 18 poena.

Jan Veseli je bio najbolji u redovima Češke sa 17 poena, a Martin Peterka je dodao 14.