Košarka, žene, reprezentacija Srbije, utakmica, Srbija Brazil, ženska košarkaška reprezentacija

Košarkašice Srbije su na žrebu održanom u Sidneju saznale rivale za predstojeće Svetsko prvenstvo.

Izabranice Marine Maljković bile su u drugom šeširu, a čeka ih izuzetno napeta grupa.

Srbija je smeštena u grupu B, a sa njom će se takmičiti domaćin Australija, Francuska, Nigerija, Japan i Kanada. Najteži rival će svakako biti Francuska sa kojom se Srbija redovno sastaje u završnicama velikih turnira. Na Evropskom prvenstvu je Srbija slavila u finalu sa 63:54 i osvojila zlato, dok je na Olimpijskim igrama u Tokiju Francuska slavila sa 91:76 u meču za bronzu.

Grupu A čine Sjedinjene Američke Države, Bosna i Hercegovina, Južna Koreja, Kina, Belgija i jedna selekcija koja će zameniti Rusiju, koja je diskvalifikovana sa svih FIBA takmičenja.

Iz svake grupe prolaze po četiri selekcije u sledeću rundu.

Mundobasket u Australiji počinje 22 septembra, a finale je na programu 1. oktobra.