Košarkaši Valensije savladali su ekipu Zenita u prvom meču 26. kola Evrolige rezultatom 91:62.

Valensija je na samom početku nametnula jak ritam, preko Nikole Kalinića i Bojana Dubljevića stigla do 9:2, ali je Zenit na krilima Kevina Pengosa uspela da priđe na dva poena minusa, 13:11.

Ipak, nisu košarkaši ruskog tima uspeli da dođu do prednosti pre kraja prve četvrtine koju je Valensija dobila 22:19, ali jesu početkom druge trojkom Bilija Berona izjednačili na 22:22, a nakon što je Sem Van Rosom faulirao Denisa Zaharova pri šutu za tri poena, Zenit je poveo 32:31.

Ipak, pre kraja poluvremena Španci su, zahvaljujući dobrim rolama Sastrea, Kalinića i Dubljevića, ponovo preuzeli konce igre u svoje ruke i stigli do 44:41 nakon 20 minuta igre.

Serijom 10-2 na početku drugog poluvremena Valensija je došla do prve dvocifrene prednosti (54:43), i to vođstvo nisu ispuštali. U poslednju četvrtinu ušli su sa 62:50, a potom još jednom serijom došli do 70:53 i tako rešili pitanje pobednika. Na kraju, ubedljivih 29 poena viška za 14. trijumf uz 12 poraza, dok Zenit ima skor 15-10.

Najefikasniji su bili Dubljević sa 19 i Kalinić sa 12 kod pobednika, Kalinić je dodao još i 10 asistencija, dok je kod Zenita Aleks Pojtres brojao do 12, a Beron ubacio jedan manje. Lošu partiju pružio je Pengos, uz samo devet poena.