Denver Nagetsi nisu uspeli da ostvare pobedu na gostovanju Sakramentu uprkos sjajnoj partiji Nikole Jokića. Kingsi su bili bolji rezultatom 23:117, a Jokić je meč završio sa čak 36 poena, 13 skokova i 14 asistencija, što je njegov 113. tripl-dabl u karijeri.

Posle meča se osvrnuo i na stvari koje su prelomile meč-

„Znamo da dosta trče, da sjajno šutiraju trojke. Oni su postigli 16 trojki, a mi samo šest. Na kraju utakmice nismo mogli da ih zaustavimo, a mi nismo postizali otvorene šuteve. Bili su sjajni ofanzivno. Poslednjih šest poseda su nas uhvatili na pogrešnoj nozi. Borili smo se, ali to nije bilo dovoljno.

Ovo je bila peta utakmica aktuelnog šampiona za nedelju dana.

„Tako je kako je, ja sam odmorio jedan meč. Neki se vraćaju iz povreda“.

Rekao je i da njegov tim treba da igra kao ranije.

„Želimo da radimo iste stvari kao i uvek, da se dobro branimo i da napadamo u tranziciji. Oni su imali 20 poena iz tranzicije, dobri su bili u reketu. I u toj drugoj četvrtini su radili“.

„Tako je kako je, ja sam odmorio jedan meč. Neki se vraćaju iz povreda.