Košarkaši Fenerbahčea savladali su Olimpijakos rezultatom 76:71 u meču 31. kola Evrolige nakon neočekivane drame u završnici meča.

Od samog početka gotovo sve je bilo na strani Fenerbahčea, pošto je ekipa Igora Kokoškova povela 20:11 tokom prve četvrtine, da bi u drugoj tim iz Turske tu razliku povećao i na 16 poena prednosti, pa su nakon 20 minuta igre imali 43:27.

U drugom poluvremenu Olimpijakos je uspeo da se vrati u igru, priđe na jednocifrenu razliku i tako poveća nadu da će uspeti da se u završnih 10 minuta izbore za pozitivniji rezultat.

Ipak, Fener je sredinom završne četvrtine stigao do najveće prednosti, 70:53, ali je gotovo istog trenutka usledio ogroman pad u igri ekipe koju predvodi Kokoškov, pa su za četiri minuta postigli neverovatnih 18 poena, ali je Fener uspeo da pogocima Nanda de Kola dođe do trijumfa koji Fener ostavlja u borbi za prednost domaćeg terena u plej-ofu.

Kod Fenera je sjajan bio Jan Veseli sa 18 poena, Dišon Pjer je dodao 15, dok je Marko Gudurić ubacio samo dva, a Lorenco Braun osam. Sa druge strane Livio Žan Čarls je brojao do 16, Saša Vezenekov jedan manje a Kostas Slukas je dodao 12 poena.

Olimpijakos je, sa druge strane, izgubio i matematičku šansu da zaigra u plej-ofu, pošto mu je ovo bio 17. poraz, uz 14 pobeda.

Ranije danas, Zenit je razbio Himki sa 91:70, dok je Baskonija bila bolja od Armanija 86:69.