Vasilije Micić
Vasilije Micić Foto: SOPA Images / Sipa Press / Profimedia

Sjajan početak sezone za branioca titule u Evroligi

Košarkaši Efesa pobedili su Galatasaraj u prvom kolu turskog šampionata rezultatom 77:68 na domaćem terenu.

Efesu je ovo druga pobeda od zvaničnog početka sezone, pošto je prethodno osvojio titulu u Superkupu pobedivši Fenerbahče.

Turski vicešampion je protiv Galatasaraja vodio od početka do samog kraja treće četvrtine. Tada je gost uspeo da preokrene i povede sa 52:51 na deset minuta do kraja.

Efes je nakon toga napravio seriju 7:0, ali je Galatasaraj ponovo kasnije stigao do prednost – 68:67.

U tim trenucima je domaćin pokazao koliko iskustva poseduje, pa je u samoj završnici napravio seriju 10:0 i mirno priveo meč kraju.

Najbolji u pobedničkom sastavu bio je Rodrig Buboa sa 11 poena, dok su po 10 imali Vasilije Micić i Ante Žižić.

Srbin i Hrvat su bili najbolji i protiv Fenerbahčea, pa su najavili veoma uspešnu sezonu.

Efes u narednom kolu gostuje Petkimu, dok Galatasaraj kod kuće igra protiv Karšijake.