Oglas

Ibon Navarro, head coach
Javier Borrego / Shutterstock Editorial / Profimedia

Zvezda pronašla novog trenera: Stigla potvrda, Obradović dobija naslednika

02. jun. 2026. 17:45

Ibon Navaro, iskusni španski trener, uskoro bi i zvanično trebalo da postane novi trener košarkaša Crvene zvezde.

Oglas

Prema informacijama "Meridian sporta", koji je sponzor Zvezde, ugovoreni su svi detalji saradnje sa Navarom, a sada se čeka samo zvanična objava kluba sa Malog Kalemegdana.

Informacija da je Navaro novi Zvezdin trener potvrđena je i za "Mozzart sport".

Navaro (50) u Zvezdu stiže iz Unikahe, koju je vodio prethodne četiri godine i sa timom iz Malage osvojio je čak sedam trofeja, od kojih dva u FIBA Ligi šampiona.

U Zvezdi nasleđuje Sašu Obradovića, koji je neslavno okončao i drugi mandat u voljenom klubu, pošto je ostao bez titule u ABA ligi, bez plej-ofa Evrolige i bez prilike da vodi ekipu u završnici Košarkaške lige Srbije.

Navaro je pre Unikahe vodio Andoru, Mursiju, Manresu, Baskoniju...

Očekuje se da u narednim danima Zvezda objavi i još neke promene u klupskoj strukturi, ali i u igračkom kadru.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare