Osim uvodnih minuta, crveno-beli u Vitoriji prikazali jedno od najlošijih evroligaških izdanja ove sezone. Poraženi su od Baskonije 71:56.

BASKONIJA – CRVENA ZVEZDA 71:56 (21:15, 18:13, 15:15, 17:13)

Dvorana: Fernando Buesa. Gledalaca: 9.245. Sudije: Lamonika, Panter, Kovalski.

BASKONIJA: Gonzalez 3, Kriston 5, Henri 3, Džening 3, Diop 8, Garsija, Fol 3, Šengelija 18 (5 sk), Dragić 3, Šilds 15 (6 sk, 5 as),  Polonara, Erik 10 (5 sk).

CRVENA ZVEZDA: Panter 12, Braun 10, Perperoglu 1, Davidovac 2, Lazić 3, Beron 7, Gist, Lukas 2, Jagodić-Kuridća 4, Odžo 2, Štimac 13.

Priželjkivala je Crvene zvezda da u Vitoriji razgrne sive oblake koji su se nadvili posle serije poraza u Evroligi, izgubljenog finala Kupa Radivoja Koraća… Međutim, želja je ostala samo u uvodnim minutima. Posle toga na terenu je postojao samo jedan konkretan tim – Baskonija.

Tek na trenutke su crveno-beli, bez pomoći sa trenerske klupe Dragana šakote, pokazivali obrise timske igre. Ostatak vremena su lutali u individaulnim rešenjima. Konačan rezultat govori koliko su u tome uspeli.

Šampion ABA lige nema mnogo da razmišlja o porazu od Baskijaca koji su slavili u poslednja četiri mešusobna meča, već odmah mora da se okrene predstojećem duelu u regionalnom takmičenju, protiv Olimpije Cedevite (nedelja, 21 čas) koji bi mogao da ima možda i presudan udeo u konačnom rasporedu na tabeli i zauzimanju pozicija pred plej-of.

KRAJ

38′ Pobednik je uveliko poznat

Gonzalez trojkom diže na maksimalnih 71:50 za domaćina

36′ Zvezda se i dalje muči

Baskonija kažnjava svaku grešku – 64:47

34′ Prazni minuti za crveno-bele

Baskonija na +15 – 60:45

TREĆA ČETVRTINA

Kao na početku utakmice Zvezda je dobro počela i treću četvrtinu, ali je domaćin smireno čekao na greške Beograđana kako bi ponovo odmakao na pristojnu razdaljinu

29′  Zvezda nema rešenje za Šengeliju i Šildsa

Baskonija ponovo blizu dvocifrene prednosti – 52:43

26′ Lorenco Braun se „budi“

Nova mini serija Zvezde – 44:39

22′ Dobar početak drugog poluvremena za Zvezdu

Crveno – beli mini serijom od 7:3 smanjuju na 42:35

DRUGA ČETVRTINA

Baskonija ima dvocifrenu prednost – 39:28. Zvezda je odlično počela, ali je nastavila bez kolektvne ideje, uglavnom oslonjena na individualne akcije. Precizni Šengelija i Šilds su mini serijama ulivali sigurnost domaćinu.

20′ Zvezda skoro četiri minuta bez poena iz igre

Erik pogađa dva penala za prvo dvocifreno vođstvo Baskonije 39:28

18′ Niz promašaj na obe strane prekida Erik

Baskonija vodi 34:27

15′ Svih 12 igrača Zvezde je dobilo šansu

Panter trojkom održava priključak – 32:27

14′ Zvezda se vraća mini serijom

Odžo je kontroliše oba reketa, dok su Panter i Lukas precizni – 28:24

13′ Šengelija i Šilds u ritmu

Baskonija uvećava vođstvo – 28:19

11′ Kejlin Lukas u igri

Poslednje pojačanje Zvezde debitovao je u Vitoriji.

PRVA ČETVRTINA

Zvezda je odlično počela, ali je Baskonija mini serijima stekla prednost od 21:15.

10′ Baskonija vodi

Džening je pogodio trojku,  uz faul Gista nad Folom – 21:13.

9′ Zvezda je promašila nekoliko šuteva od tablu

8′ Panter i Odžo zamenili Štimca i Berona

7′ Nastavlja se rezultatska klackalica

Jagodić-Kuridža pogađa dugu dvojku – 11:10 za Zvezdu

6′ Šilds je nanizao pet poena

Baskonija vodi 10:9

5′ Prvo vođstvo Baskonije

Šengelija i Šilds precizni za domaćina 8:7.

2′ Odličan start Zvezde

Srpski tim je otvorio utakmicu serijom 5:0.

Zvezda bez Šakote

Crveno-beli neće sa klupe imati podršku šefa stručnog štaba Dragana Šakote, pa će njegovu ulogu obavljati pomoćni trener Andrija Gavrilović.

Zvezda se nada prekidu niza poraza

Beogradska ekipa je izgubila prethodne dve utakmice u Evroligi od Himkija i CSKA, pa se nalazi na 13. poziciji tabele Evrolige.