Jedini meč večeri koji je otišao u produžetak i revija poena.

Atlanta je nakon mnogo muke uspela da slomi otpor Bruklina i da slavi sa 147:145, a srpski košarkaš je još jednom bio šesti igrač tima.

Bogdan Bogdanović je nedavno stigao do rekorda sezone (vrlo blizu i rekorda karijere), a ovog puta je imao nešto drugačiju ulogu. Postigao je 14 poena uz četiri skoka i tri asistencije za 25 minuta na parketu.

Bio je vođa druge petorke, a pogodio je pet od 15 šuteva iz igre (3/11 za tri). Stigao je i do jedne ukradene lopte, jedne blokade i jednog pogođenog slobodnog bacanja. Taj prosek samo kvare četiri lične greške na ovom susretu.

Tre Jang je odigrao najbolju utakmicu u sezoni sa 43 poena (14 u produžetku), četiri skoka i devet asistencija za čak 39 minuta na parketu, istu minutažu je imao i Deandre Hanter koji je stigao do 25 poena i 11 skokova, te Dežonte Marej sa 20 poena, šest skokova i osam asistencija.

Atlanta je prethodne večeri odigrala najefikasniju utakmicu u sezoni, a rekord sezone je mogao da bude ugrožen nakon prve deonice koja je završeno vođstvom Hoksa sa 45:33. Jang je tada postigao šest trojki, što je najviše u jednoj četvrtini u čitavoj karijeri.

Mikal Bridžis je stigao do 45 poena (izjednačio rekord karijere), te 10 skokova. Čak 11 poena je postigao u produžetku. Jang je pogodio daleku trojku na 17 sekundi do kraja koja je donela Atlanti prednost od 144:143, Onjeka Okongvu je blokirao polaganje Bridžisa na sedam sekundi do kraja, a onda je Luni Voker Četvrti ispalio potpuni promašaj.

Bio je ovo treći uzastopni poraz Bruklina koji je igrao bez Bena Simonsa i Kama Tomasa.