Bogdan

Košarkaši Denvera su zabeležili iznenađujući poraz u duelu sa Golden Stejtom, dok je Sakramento savladao ekipu Vašingtona.

Favorizovani domaći tim je ispustio veliku prednost stečenu tokom tri četvrtine i dozvolio protivniku da sa 34:19 u poslednjoj deonici obezbedi tek 14. trijumf u sezoni rezultatom 116:110.

Reprezentativac Srbije Nikola Jokić je upisao dabl-dabl sa 16 poena i 13 skokova, a dodao je i 7 asistencija za nešto više od 32 minuta provedena na parketu.

Najefikasniji u redovima Nagetsa su bili Pol Milsap i Vil Barton sa po 18 poena.

U timu Voriorsa i dalje nema Stefa Karija, ali su ulogu glavnih igrača preuzeli Erik Pašal i Endru Vigins sa po 22 poena.

Za razliku od Jokića, slast pobede su osetili Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica, čiji Sakramento je savladao Vašington sa 133:126.

Sjajnu partiju je pružio bek reprezentacije Srbije sa 21 poenom, dok je Bjelica upisao 6 poena, 7 skokova i 4 asistencije.

Prva figura u timu Kingsa je bio Dieron Foks sa 31 poenom, dok je najefikasniji igrač meča bio Bredli Bil, bek Vašingtona, sa četiri poena više.

Nekadašnji košarkaš Partizana Davis Bertans je meč završio sa 18 poena i 7 skokova.