Košarkaši Burža savladali su Bahčešehir u 6. kolu Evrokupa 79:77.

Francuski klub je tokom prve dve deonice stekao prednost koja je maksimalno iznosila i deset poena, ali su se gosti u zavrpnici treće četvrtine potpuno vratili u igru, čak i preokrenuli rezultat.

Poslednja četvrtina donela je potpuno neizvesnu borbu, a rezuultatska klackalice je u poslednjih pola minuta punih drame prevagnula na stranu Burža.

Pogotkom Alena Omića Francuzi su na 27 sekundi pre kraja meča stigli do pola koša prednosti (78:77), usledio je poslednji napad gostiju u kojem je Akpinar promašio šut za dva poena i tako rivalu poklonio pobedu. Prekršaj Oldridža samo je pružio priliku  Pikoku da uveća pobedu, a košarkaš Burža jednim pogotkom sa penala postavio je konačni rezultat.

Najefikasniji akter susreta bio je Erik Grin iz redova turskog predstavnika, ali ni 27 poena sjajnog Amerikanca nije bilo dovoljno za pobedu na strani. Na drugoj strani, Zek Rajt postigao je 17 poena, a pratili su ga anđušić sa 15 i Pelos sa 14.

Burž posle četiri susreta ima tri pobede i poraz, dok je Bahčešehir odigrao šest susreta i u svakom od njih je poražen.