Košarkaši Albe savladali su Baskoniju u Berlinu u odloženoj utakmici 5. kola Evrolige rezultatom 95:91.

Alba je nešto bolje otvorila utakmicu i u drugoj četvrtini došla do prednosti od 12 poena (31:19), ali su Španci uspeli da se vrate do poluvremena, pa je domaći sastav na pauzu otišao sa jednim poenom prednosti, 45:44.

U trećoj četvrtini Alba je ponovo uspela da napravi osetniju prednost i sredinom deonice ode na osam poena viška, ali je Baskonija pre kraja četvrtine smanjila prednost domaćina na dva poena prednosti, a početnom završnih 10 minuta uspeli su i da naprave preokret.

Vodila je Baskonija 79:74, potom i 82:77, ali su se u samoj završnici utakmice razigrali Maodo Lo i Džejson Grejndžer, pri rezultatu 91:91 Lo je pogodio uz faul Polonare, pogodio i dodatno bacanje i rešio pitanje pobednika.

Ovo je Albi bila sedma pobeda uz 10 poraza, dok Baskonija ima skor 8-9.