Fudbalska reprezentacija Portugala pobedila je nakon velike dramu ekipu Gane sa 3:2 u grupi H na Mundijalu.

Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s.

Mim
.

Golove za Portugal su postigli Kristijano Ronaldo, Žoao Feliks i Rafael Leao, dok su za Ganu bili precizni Andre Aju i Osman Bukari.

Gledali smo prvo poluvreme bez golova, i delovalo je da će tako ostati do kraja meča sve do 65. minuta.

Najbolje šanse u prvom delu su imali Kristijano Ronaldo u 10. minutu, dok je Injaki Vilijams u 22. minutu pokušao da iznenadi odbranu Portugala, ali su defanzivci Fernanda Santoša reagovali brzo i otklonili su opasnost.

Gana je pritiskala u prvom delu drugog poluvremena, Mohamed Kudus je vukao kontru, od sredine terena je nosio loptu, pa šutirao je sa 25 metara, ali je lopta otišla tik pored leve stative.

U 63. minutu je dosuđen penal za Portugal, koji je u gol pretvorio Kristijano Ronaldo u 65. minutu.

To je bio i istorijski gol za Portugalca na Mundijalu, pošto je on postao prvi fudbaler u istoriji koji je postigao gol na pet različitih Mundijala.

Ipak, odmah su odgovorili reprezentativci Gane i Andre Aju je nakon greške Danila izjednačio u 73. minutu.

Nisu klonuli duhom izabranici Fernanda Santoša i ekspresno su vratili prednost u 78. i 80. minutu, a golove su postigli Feliks i Leao.

U 77. minutu na teren je ušao i Osman Bukari, fudbaler Crvene zvezde, koji je odmah napravio razliku na terenu.

Postigao je gol u 89. minutu i usledila je veika drama na meču. Gol je proslavio tako što je imitirao čuvenu proslavu Kristijana Ronalda, nakon čega je Portugalac pobesneo.

Sudija je odredio 9. minuta nadoknade vremena, a u njoj smo videli veliku dramu.

Portugal se branio, a Gana je u poslednjem minutu propustila priliku da izjednači i Portugal je srećniji završio meč.

U prvom duelu u grupi G Urugvaj i Gana su odigrali 0:0, te Portugal trenutno zauzima prvo mesto.

Portugal – Gana 3:2 (0:0)

(Ronaldo 64, Feliks 78, Leao 80 – Aju 73, Bukari 89)

Stadion: 974 Stadion; Sudija: Ismael Elfat (SAD)

Portugal: Kosta – Kanselo, Dijas, Pereira, Gereiro – Neves (od 77. Leao) – Otavio (od 56. Karvaljo), B. Silva (od 87. Paljinja), Fernandes, Žoao Feliks (od 87. Mario) – Ronaldo (od 87. Ramos); Trener: Fernando Santoš

Gana: Ati-Zigi – Seidu (od 66. Lampti), Amarti, Điku, Salisu, Baba – Kudus (od 76. Bukari), Samed, Parti, A. Aju (od 77. Dž. Aju) – Vilijams; Trener: Oto Ado

Portugal - Gana 3:2