I dalje ne mogu da pređu preko jednog momenta.

Mim
.

Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s.

Žaliće se dugo u Maroku za propuštenom šansom u polufinalu Svetskog prvenstva protiv Francuske (2:0 za „trikolore“), a pogotovo za jednom situacijom.

Igrao se 27. minut kada je meksički sudija Cezar Arturo Ramos odlučio da pokaže žuti karton Sofijanu Bufalu zbog prekršaja nad Teo Ernandezom.

Ta odluka je bila, najblaže rečeno, diskutabilna i upitna. Ernandez je levom nogom gurnuo loptu, ali je onda izgubio kontrolu, pa je desnom oborio Marokanca. VAR nije reagovao, sudija nije pogledao usporeni snimak.

Navijači na društvenim mrežama bili su ogorčeni zbog ovog trenutka.

Usledila je lavina reakcija, a bura se nije stišala ni gotovo 12 sati nakon završenog susreta.

„Ernandez je izgubio kontrolu nad loptom, srušio protivnika, a Boufal je dobio žuti?“

„Nije li ovo penal za Maroko? Kakva bizarna odluka.“

„Čisti penal, pljačka Maroka. Gde je VAR?“

Ovo su bili najčešći komentari navijača, a bura se nije stišala. I ESPN je ukazao na ovaj trenutak koji je potpuno mogao da promeni finale.

Oglasio se i specijalista za suđenje na TV „BeIN Sports“.

„Dva čista penala nisu dosuđena Maroku u prvom poluvremenu. Nepostojeći faul Bufala nad Ernandezom i Čuameni koji je zgrabio Amalaha.“