Fudbaleri Omonije, koji su eliminisali Crvenu zvezdu iz kvalifikacija za Ligu šampiona, pobedili su u petom kolu Lige Evrope PAOK rezultatom 2:1 (1:1).

Tim s Kipra imao je samo jedan bod do susreta sa ekipom iz Soluna, čije boje brane dvojica Srba – golman Živko Živković i krilni napadač Andrija Živković, i uspeo je da je baci na kolena.

Da bi Omonija mogla do čuda postarao se Kakulis pogotkom već u devetom minutu susreta, ali je Colis u 39. minutu izjednačio.

Očekivalo se da PAOK na krilima Andrije Živkovića dođe do preokreta, ali se dogodilo potpuno suprotno pošto je Španac Đordi Gomez pogotkom iz penala presudio Grcima i eliminisao ih iz trke za jedno od prva dva mesta koje vodi u nokaut fazu Lige Evrope.

Omonija je ostala poslednja u E grupi sa četiri boda, PAOK ima pet, dok prvoplasirana Granda ima 10, a drugoplasirani PSV devet bodova.

Za još jednu seznaciju postarala se Rijeka, koja je odolela favorizovanom Real Sosijedadu na „Anoeti“ odigravši meč bez pobednika – 2:2 (0:1).

U grupi F se sada situacija zakomplikovala, pošto lider Napoli ima 10 bodova, Sosijedad i Alkmar imaju po osam, pa će odluka o tome ko ide dalje pasti 10. decembra u poslednjem 6. kolu Lige Evrope.

Rijeka dočekuje AZ Alkmar, dok će Napoli ugostiti Real Sosijedad.