Kvinsi Menig, Foto: Starsport

Fudbaleri Partizana pobedili su Radnik iz Surdulice sa 2:0 u meču 12. kola Superlige Srbije.

Partizan je u svakom od poluvremena dao po gol, igrao je strpljivo i koristio je svoje šanse, što Radnik nije radio.

Crno-beli su pokazali kvalitet i nastavili seriju pobeda u domaćem prvenstvu, u kom se Kvinsi Menig posle pauze vratio golom, dok je Radnik, uprkos hrabroj zamisli i solidnom startu, morao pomiriti sa porazom.

Prvo poluvreme prošlo je u znaku nekoliko dobrih šansi Partizana i nijednog gola iz igre.

Radnik je u uvodnim minutima krenuo hrabro, ali je onda u devetom minutu kažnjen penalom.

U šesnaestercu domaćih su pali i Rikardo Gomeš i Kvinsi Menig, sudija Lazar Lukić je isprva odmahnuo rukom, ali je onda dobio sugestiju iz VAR sobe.

Na isteku devetog minuta je posle pregledanja snimka pokazao ka beloj tački i Bibars Natho je preuzeo odgovornost.

Namestio je loptu, šutirao u ugao precizno i pogodio za 1:0, dok je Lukić dao žuti karton za start Hamiduu Sadiku Abubakaru.

Natho slavi gol protiv TSC-a, Foto: Starsport

Radnik posle primljenog gola nije drastično pao u igri kako se očekivalo. Surduličani su preko Borka Duronjića i Dušana Stevanovića do isteka pola sata igre zapretili Aleksandru Popoviću.

Partizan je tek u završnici uspeo dam posle perioda mrtve igre, vrati malo uzbuđenja u meč.

U razmaku od dva minuta, prvo je Fuseni Dijabate sa preko 20 metara raspalio po lopti i pogodio prečku, a onda je i okvir gola zakačio i Slobodan Urošević.

Urošević se uz Meniga našao u šansi i lopta mu je pred golom „sela“ na nogu za lob golmana Stefana Ranđelovića.

Lopta je pred gol-linijom odskočila i prešla preko gola, udarivši o gornju stranu prečke, posle čega su sudije reagovale i pokazale ofsajd, a onda i Lukić označio kraj prvog dela igre.

Kvinsi Menig slavi prvenac u Superligi; Foto: Srđan Stevanović/Starsport

Početak drugog poluvremena ličio je na period između 32. i 40. minuta kada nije bilo šansi.

A onda se kao grom iz vedra neba pojavio napad Partizana iz 55. minuta kada je Kvinsi Menig povisio prednost svog tima na 2:0.

Upravo on je u 71. minutu izašao iz igre i zamenio ga je Aleksandar Lutovac, a Partizan je krstario ka trijumfu.

Do kraja nismo mogli da vidimo ozbiljnijih šansi osim jednog šuta igrača Radnika koji su ostali kratki i za utešni pogodak.

Partizan posle ove pobede ima 21  bod i nalazi se na petom mestu Superlige, dok je Radnik poslednji sa samo četiri osvojena boda.