Fudbaleri Lacija pobedili su Kremoneze sa 4:0 u meču sedmog kola Serije A.

Jedan od strelaca bio je i srpski internacionalac Sergej Milinković-Savić, koji je time pokazao da pored asistencija, ume da trese i mreže.

Lacio je poveo u sedmom minutu kada je Sergej prvo asistirao Čiru Imobileu za 1:0.

Imobile je 14 minuta kasnije dobio da izvodi penal koji je pretvorio u 2:0 u 21. minutu.

Igrao se drugi minut nadoknade prvog poluvremena kada je Milinković-Savić povisio rezultat na 3:0. Već tada se jasno nagoveštavao pobednik meča, a Sergej je iskoristio odbitak.

Radu je loše ispucao loptu, ona je stigla do Imobilea koji ju je odložio saigraču na stranu, ovaj je šutirao, Milinković-Savić je pokupio odbitak, Radu je i njemu odbranio prvi šut, ali drugi nije mogao i time je završno prvo poluvreme. Sergej je tom prilikom proslavio i na zanimljiv način, sa cuclom u ustima.

U drugom je Pedro postavio konačan rezultat u 79. minutu, na asistenciju Imobilea. Lacio sada ima 14 bodova na petom mestu Serije A, dok je Kremoneze pretposlednji sa samo dva boda.

Inter je ranije u toku dana neprijatno iznenadio porazom od Udinezea 3:1, uprkos tome što su „neroazuri“ poveli golom Nikola Barele u petom minutu sa 1:0.

Udineze je preokrenuo autogolom Škrinjara u 22, a onda i pogocima Bijola i Arslana u 84. i 93. minutu. Inače, Fjorentina je sa 2:0 pobedila Veronu bez Luke Jovića.

Ikone je prvo pogodio u 13. minutu, a onda je bio precizan Gonzales u 90, dok je između Biragi promašio penal u 26.