Fudbaleri Crvene zvezde nastavljaju sa pobedama u Superligi, u meču 26. kola Superlige igranom bez prisustva publike, bili su bolji od Napretka, 3:0 (1:0).

Ekipa Dejana Stankovića je lider domaćeg prvenstva, sa 11 bodova prednosti u odnosu na Partizan koji je savladao Voždovac u gostima sa 2:1.

Utakmica na Marakani igrana je bez prisustva publike usled zabrane zbog proglašene pandemije koronavirusa.

Bez Milana Rodića na raspolaganju, Dejan Stanković se odlučio za formaciju 3-4-1-2 i to je dalo rezultata.

Od samog početka su igrači šampiona krenuli ofanzivno ka golu Kruševljana i da na njemu nije bilo veoma sigurnog golmana Marka Kordića, prednost na poluvremenu bi bila svakako veća od minimalnih 1:0.

U petom minutu Ben i Marko Gobeljić su oprobali šut, da bi u 20. minutu Tomane imao prvu priliku, ali je Kordić odbranio.

Što nije uspeo tada, Tomane je uradio samo dva minuta kasnije. Posle kornera sa leve strane, Milan Pavkov je glavom promenio smer lopte, ona je došla na linuju peterca do Tomanea koji je glavom prosledio u mrežu Kriševljana – 1:0.

Mogla je Crvena zvezda tri minuta kasnije i do 2:0, pošto je Čuković srušio Tomanea u kaznenom prostoru, a sudija Jovan Šegrt dosudio penal.

Radovan Pankov je preuzeo odgovornost, šutirao je sa 11 metara, ali pogodio je prečku.

Do odlaska na odmor, vredi izdvojiti nekoliko odličnih pokušaja Željka Gavrića, ali je i Kordić bio na pravom mestu.

Čim je počelo drugo poluvreme, Milan Pavkov je imao veliku priliku, ali ni iz dva pokušaja nije uspeo da savlada golmana Napretka. Tako je ostalo da je poslednji gol postigao još 19. decembra.

Ipak, u 53. minutu, crveno-beli su stigli do drugog gola. Sjajna kombinacija Veljka Nikolića i Željka Gavrića, izmenjali su dupli pas, gavrić je utrčao pred gol i preciznim udarcem po zemlji poslao loptu u mrežu kraj leve stative za 2:0.

Faktički, bio je to momenat koji je prelomio utakmicu, jer posle toga, izabranici Dejana Stankovića su umešno čuvali prednost, dok Kruševljani jednostavno nisu imali ni snage ni ideja kako da se vrate u meč.

Uspeo je Mirko Ivanić u 88. minutu posle prethodno propuštene prilike koji minut ranije, da postigne gol za 3:0.

Ben mu je poslao loptu iza leđa odbrane Napretka, Ivanić je na vreme utrčao i rutinski zatresao mrežu Napretka za konačnih 3:0.

Crvena zvezda – Napredak  3:0 (1:0)

Stadion: „Rajko Mitić“. Bez publike. Sudija: Jovan Šegrt. Strelci: Tomane u 22, Gavrić u 53. i Ivanić u 88. minutu

Crvena zvezda: Borjan – Pankov, Babić, Degenek – Gobeljić Petrović (od 69. Ivanić), Nikolić, Ž. Gavrić (od 79. Garsija) – Ben – Tomane, Pavkov (od 58. Jovičić).

Napredak: Kordić – Obradović, Ožegović, Aleksić, Stević – Markoski (od 61. Mijić), Vušurović (od 46. N. Gavrić), Ilić, Desančić (od 75. Bjeloš), Pajović – Ćuković.

SUPERLIGA, 26. KOLO

TSC – Radnik 2:1 (1:1)

(Silađi 45, Lukić 82p – Jović 45+2)

Voždovac – Partizan 1:2 (0:0)

(Stojčev 68 – Šćekić 62, Matić 65)

Javor – Čukarički 2:2 (1:1)

(Petković 31p, Rogač 51 – Ndijae 44, Tedić 88)

Mladost – Inđija 2:1 (1:1)

(Krajišnik 29, Pavlović 85 – Čermelj 38)

Radnički Niš – Mačva 3:1 (1:1)

(Đorđević 19, Stevanović 51, Čumić 75 – Božić 22)

Spartak – Vojvodina 0:0

Crvena zvezda – Napredak 3:0 (1:0)

(Tomane 22, Gavrić 53, Ivanić 88)

Proleter – Rad 5:0 (1:0)

(Radinović 30p, Mirosavljev 51, Babić 53, Joković 66, Rusević 90)

TOK MEČA – DRUGO POLUVREME

90′ Kraj susreta! Crvena zvezda je ostvarila novu pobedu

Kraj meča na stadionu „Rajko Mitić“. Laka i ubedljiva pobeda izabranika Dejana Stankovića ostvarena bez prisustva publike. Dominirali su od početka do kraja i tako stigli do 22. pobede i 11 bodova prednosti u odnosu na Partizan.

88′ Gooool! Sve je rešeno, Ivanić za 3:0

Ben je uposlio Ivanića, nije bilo ofsajda, utrčao je vezista Crvene zvezde na vreme i rutinski savladao Kordića!

81′ Ivanić neprecizan

Velika prilika za 3:0! Mirko Ivanić je bio u šansi, Ben ga je odlično uposlio. Šutirao je Ivanić iskosa sa leve strane sa nekih pet-šest metara, ali u spoljni deo mreže.

79′ I Gavrić izašao

Odlična partija Željka Gavrića, postigao je drugi gol na susretu. Stanković ga je zamenio, u igru je ušao Mateo Garsija.

75′ Bjeloš menja Desančića

Nova izmena kod gostiju, umesto Aleksandra desančića zaigrao je Miroslav Bjeloš.

69′ Ivanić u igri

Nova izmena u timu domaćina. Umesto Njegoša Petrovića u igri je Mirko Ivanić.

66′ Konačno udarac Kruševljana

Kosta Aleksić se izborio za priliku da šutira, na 13 metara od gola, pokušao je levom nogom, ali nije bio precizan, lopta je završila kraj desne stative gola Crvene zvezde.

64′ Šansa za Bena

El Fardu Ben je sve dobro uradio, osim završnice. Lepo je sebi stvorio prostor za šut, ali je šutirao pravo u Kordića.

61′ Menjanju i Kruševljani

Izmena i u timu Napretka, Jovana Markoskog zamenio je u igri Miloš Mijić.

58′ Izašao Pavkov, na terenu Jovičić

Dejan Stanković vrši izmenu, umesto Milana Pavkova, na terenu je Branko Jovičić.

53′ Gooooool! Crvena zvezda povela sa 2:0!

Gavrić je strelac. Posle nekoliko dobrih pokušaja u finišu prvog poluvremena, konačno mu se posrećilo. Sjajan dupli pas sa Veljkom Nikolićem, ušao je pred gol sa leve strane i preciznim udarcem poslao loptu kraj leve stative – 2:0!

49′ Crveno-beli nastavljaju sa napadima

Nova dobra akcija crveno-belih, Nikolić i Pavkov su bili pred golom, ali je i odnrana Napretka dobro odreagovala.

46′ Odmah velika šansa za Pavkova

Neuspela ofsajd zamka gostiju, Pavkov je izbio pred gol, ali ni iz dva pokušaja nije uspeo da savlada Marka Kordića.

Prethodno je izvršena izmena u poluvremenu u timu Napretka, Nenad Gavrić je zamenio Nikolu Vušurovića.

PRVO POLUVREME

45+1 Poluvreme, crveno-beli u prednosti

Crvena zvezda je bila dominantna u prvom poluvremenu, gol Tomanea, neiskorišćen penal Pankova, nekoliko odličnih šuteva Gavrića pre svih… Dovoljno za 1:0.

45′ Slobodnjak Gavrića, ništa od promene

Novi, treći pokušaj Gavrića da postigne gol iz daljine. Ovog puta slobodan udarac sa 23 metra, ali Kordić je bio siguran.

40′ Gavrić opet pokušao, za malo neprecizan

Novi pokušaj Gavrića, ovog puta iskosa sa leve strane, na nekih 17 metara od gola. „Zavrnuo“ je loptu ka levom gornjem uglu gola gostiju, ali je za malo bio neprecizan.

37′ Odličan šut Gavrića, sjajna odbrana Kordića

Pokušao je Željko Gavrić da iznendai golmana Napretka, bio je to dobar šut sa dvadesetak metara, lopta je išla pod prečku, ali je Kordić vrhovima prstiju izbio loptu iznad prečke.

31′ Pokušaj Nikolića

Dobar Šut Veljka Nikolića sa 20 metara, poslao je loptu po zemlji ka desnom donjem uglu gola Napretka, ali na mestu je bio golman gostiju, nema promene rezultata.

26′ Pavkov pogodio prečku sa bele tačke

Neuspešan pokušaj Radovana Pankova iz jedanaesterca. Šutirao je snažno, ali je pogodio prečku, ostaje 1:0 za tim Dejana Stankovića. Velika prilika je propala.

25′ Penal za Zvezdu!

Čuković je nespretno reagovao, srušio Tomanea, za sudiju Šegrta nema dileme, to je penal za crveno-bele!

23′ Tomaneu se ukazivala i pomoć

Prilikom postizanja gola, Tomane je dobio nezgodan udarac, tako da su mu ukazivali pomoć, ali čini se da je sve u redu i da će moći da nastavi meč.

22′ Goooool! Zvezda je povela!

Crvena je povela. Korner je izveden sa leve strane, na nisku loptu je išao Pavkov, podigao je pravo do Tomanea, koji je udarcem glavom poslao loptu u mrežu – 1:0!

20′ Šansa za Tomanea

Dobra prilika za Tomanea, šutirao je glavom sa peterca, ali Kordić je bio na mestu. Ostaje 0:0.

17′ Bez velikih prilika

Pokušao je Gavrić ubacivanjem lopte pred gol sa leve strane, ali i odbrana Napretka je za sada dobro organizovana.

11′ Odbrana Crvene zvezde bez problema

Napredaak pokušava da dođe do gola individualnim akcijama, ali za sada bez mnogo uspeha. Odbrana crveno-belih lakao izlazi na kraj sa napadačima Kruševljana.

5′ Ben i Gobeljić pripretili sa distance

Crvena zvezda je već uspela da priprezi golu Kruševljana. Ben je pokušao udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali ge golman Napretka Kordić izbacio loptu u korner, a posle njega, šut je sa 20 metara oprobao i Marko Gobeljić, ali nije bio precizan.

1′ Meč je počeo

Utakmica na stadionu „Rajko Mitić“ je krenula. Sa centra su krenuli fudbaleri Napretka.

17:57 U kojoj formaciji će Zvezda igrati?

Oprečne su informacije u kojoj formaciji će igrati šampion Srbije. U postavi nema levog beka, tako da je najlogičnije da to bude 3-4-1-2, ali videćemo kad meč počne kako će sve izgledati.

17.41 Zvezda pet utakmica bez primljenog gola protiv Napretka

U prethodnih pet utakmica protiv Napretka, srpski šampion ima pet pobeda bez primljenog pogotka.

17.39 Bez proslave rođendana

Crvena zvezda i njeni navijači su planirali proslavu 75. rođendana pred prilično popunjenim tribinama na ovom meču, ali je ona odložena zbog aktuelne situacije do onda kada se budu stekli uslovi.

Ipak, prodaja ulaznica po simboličnoj ceni od 75 dinara, jer Zvezda slavi 75. rođendan, neće stati. Sav prilog ide u humanitarne svrhe za odeljenju za nefrologiju Univerzitetske dečje klinike u Tiršovoj i manastiru Cerenska reka na Kosovu i Metohiji. Svi koji su kupili karte moći će da ih iskoriste za prvu narednu Zvezdinu utakmicu na Marakani, a koja se bude igrala pred publikom.

17.33 SASTAV NAPRETKA

Trener Kruševljana Ivan Stefanović odlučio je da se Zvezdi od početka suprotstave: Kordić – Obradović, Ožegović, Aleksić, Stević – Markoski, Vušurović, Ilić, Desančić, Pajović – Ćuković.

17.30 SASTAV ZVEZDE

Trener Dejan Stanković opet se odlučio za trojicu u odbrani i dvojicu napdača, u formaciji 3-4-1-2.

Protiv Napretka će od početka zaigrati: Borjan – Pankov, Babić, Degenek – Gobeljić Petrović, Nikolić, Gavrić – Ben – Tomane, Pavkov.