Ovako nešto mu nije bilo potrebno jer će mu sada lista opravdanja biti veoma, veoma skučena.

Zrinjski je uspeo da napravi čudo na početku grupne faze Lige konferencija. Kada je u Mostar stigao AZ Alkmar malo ko je dao velike šanse domaćem klubu.

Kada je holandski klub posle 44 minuta vodio sa 3:0 verovatno ni oni najokoreliji optimisti nisu mogli da naslute šta će se desiti. U drugom poluvremenu je Zrinjskina krilima Ćorluke, Hrvanovića i Kožulja koji je postigao dva pogotka uspeo da preokrene i da upiše istorijski trijumf u Evropi.

Trener AZ Alkmara je Dik Advokat, bivši selektor Srbije, koji je odlučio da se podsmeva rivalu u programu uživo tokom gostovanja u jednom holandskom programu.

„Neshvatljivo je da se takvim timovima dozvoljava da igraju u evropskom fudbalu“, rekao je Advokat, a onda je Zrinjski pronašao način da odgovori na ove uvrede.

U Mostaru se sada nadaju da bi mogli da prirede sličnu senzaciju i protiv Legije ili Aston Vile.