Zlatan Ibrahimović je imao svoje veče u derbiju 8. kola Serije A u kojem je Milan pobedio kao gost ekipu Napolija sa 3:1 (1:0), ali se u drugom poluvremenu povredio i izašao iz igre.

To su svakako udarne vesti sa okršaja na „San Paolu“ u kom je Milan još jednom potvrdio da je u dobroj formi ove sezone i da je ozbiljan pretendent u borbi za najviši plasman.

Ibrahimović je pravo čudo, na pragu je 40. godine, a i dalje nemilosrdno rešeta protivničke mreže, gde god da igra, kao da je to nešto najjednostavnije.

Postigao je već 11 golova na šest mečeva u Seriji A i vodi na listi strelaca, a igra „roso-nera“ teško da se može zamisliti bez njega u špicu napada.

Ovo je bio i osmi uzastopni meč u Seriji A na kojem se njegovo ime našlo na listi strelaca.

Milan je poveo u 20. minutu, Ernandez je centrirao sa leve strane, a Zlatan udarcem glavom sa 12 metara, pogodio je levi donji ugao gola Napolija.

Milan je duplirao prednost u 54. minutu i opet je golu prethodio centaršut sa levog boka. Ante Rebić je pronašao Zlatana Ibrahimovića pred golom, Šveđanin se samo poklonio i rutinski pogodio za 0:2.

Posle odličnre akcije u 63. minutu Napoli je smanjio, a strelac je bio Belgijanac Dries Mertens.

Samo dva minuta kasnije nade domaćih da će izjednačiti pale su u vodu pošto je Timeue Bakajoko zaradio drugi žuti, automatski i crveni karton.

Onda je došao taj 78. minutu i momenat kada je Zlatan Ibrahimović morao da napusti teren. U pitanju je povreda zadnje lože, a koliko je ozbiljna znaće se posle detaljnijih pregleda.

U finišu, bilo je prilika na obe strane, ali konačan rezutat od 1:3 postavljen je u petom minuti nadoknade. Posle odličnog prodora Jens Hauge je bio precizan i tako potvrdio pobedu Milana.

Do trijumfa je došao i Udineze koji je kod kuće pobedio ekipu Đenoe sa 1:0.

Strelac jedinog gola bio je Rodrigo de Pol u 34. minutu.