Jirgen Klop ne mora da brine, čak i kada mu najbolji igrači nisu svi na broju, "crveni" zabeleže rutinsku pobedu. Tako je bilo u susretu devetog kola Premijer lige na Enfildu u kojem je Liverpul savladao Lester sa 3:0 (2:0).

Klop u ovom meču nije mogao da računa na Mohameda Salaha, koji se nije oporavio od koronavirusa, zatim kapitena Džordana Hendersona, beka Trenta Aleksandera Arnolda, Tijaga Alkantaru, Džoa Gomeza, te od ranije povređenog Virdžila van Dajka, ali nije se to osetilo.

Naprotiv, po šampionskoj šemi, Liverpul je reklo bi se lako stigao do pobede i tako se na čelu tabele sa 20 bodova izjednačio sa ekipom Totenhema.

Deli ih samo primljeni broj golova, Murinjov tim je tu do sada uspešniji, dok su i jedni i drugi postigli po 21 gol.

Protiv „lisica“, krenulo je na stranu Liverpula neverovatnim autogolom Džonija Evansa. Posle kornera sa desne strane on je nespretno zahvatio loptu glavom i prosto je zakucao iza leđa Šmajhela.

Četiri minuta pre odlaska na odmor, novi gol domaćina. Endi Robertson je sjajno centrirao sa levog boka, natrčao je fenomenalni Diogo Žota i glavom loptu prosledio u mrežu Lestera.

Konačnih 3:0 delo je Roberta Firmina u 86. minutu. Džejms Milner je odlično izveo korner, Brazilac je visoko skočio i prosledii loptu u desni donji ugao.