Fudbaleri Sosijedada ostvarili su sedmu pobedu ove sezone pošto su slavili na gostovanju Kadizu (1:0) u utakmici 10. kola prvenstva Španije, dok je Valensija na gostovanju Alavesu odigrala nerešeno, 2:2.

Tako su fudbaleri ekipe iz San Sebastijana nastavili sa dobrim rezultatima ove sezone i nalaze se na čelu tabele u La Ligi sa 23 boda.

Jedini gol na stadionu „Ramon de Karanca“ postigao je Aleksandar Isak u 66. minutu.

Sosijedad je prvi, ali ima i dve utakmice više od drugoplasiranog Atletiko Madrida.

Kadiz je pretrpeo drugi uzastopni poraz, ukupno četvrti u ligi i zauzima šesto mesto na tabeli sa 14 bodova.

Ranije tokom dana Eibar i Hetafe odigrali su nerešeno 0:0, dok je u Valjadoli odneo bodove na gostovanju Granadi (3:1).

Golove za Valjadolid su postigli Oskar Plano u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, te Markos Andre u 53. i Žoao Pedro Žota u 90. minutu.

Gol za Granadu je dao Domingos Duerte u 63. minutu.

Valjadolid je osvojio devet bodova i nalazi se na 17. mestu, dok Granada sa 14 poena zauzima petu poziciju.

U narednom kolu, Valjadolid će dočekati Levante, dok će Granada gostovati Selti.

U večernjem terminu, Alaves i Valensija su odigrali uzbudljiv meč. Domaćin je golovima Čima Navara u drugom i Lukasa Pereza iz penala u 16. minutu imao lepu prednost, ali Valensija se nije predala.

U drugom delu gosti sa Mestalje su golovima Manua Valjeha u 72. i Sanmartina u 77. minutu stigli do boda, a u nadoknadi vremena od devet minuta, imali su veliku priliku preko Kevina Gameira, ali je nisu iskoristili pa je ostalo 2:2.