Utakmicama od 19 časova kompletirano je 32. kolo Superlige, a njega neće po dobrom pamtiti fudbaleri Voždovca, dok je Napredak napravio korak ka opstanku.

Ekipa iz Zaplanjske je odigrala očajan meč na gostovanju u Senti, TSC je pitanje pobednika rešio za šest minuta, pa Voždovčane očekuje veoma žestoka borba za opstanak.

Domaćin je poveo preko Lukića u poslednjem minutu prvog dela, izjednačenje i nadu „zmajevima“ da mogu do dobrog rezultata doneo je sin bivšeg trenera Crvene zvezde Vladana Milojevića, Nemanja, ali je deset minuta kasnije bilo jasno da će bodovi ostati TSC-u.

Naime, nakon što je Đuri Zec pogodio gol rivala u 63. minutu, pet minuta kasnije Jovan Nišić je skrivio penal, dobio drugi žuti karton a Lukić pogodio za 3:1, da bi šok gostiju Jug Stanojev kaznio već u narednom napadu svog tima i postavio konačnih 4:1.

Da stvar bude gora po Voždovac pobrinuo se Napredak, koji je golovima Alena Melunovića u 34. i Matije Bačanina u 77. minutu došao do 2:0 protiv Spartaka, pa su Kruševljani izjednačeni na tabeli sa Voždovcem, iako su zbog gol-razlike prvi „ispod crte“.

Uticaja na borbu za opstanak mogao bi da ima i remi Radničkog i Javora u Nišu (0:0).

I dok je borba za Evropu odavno rešena, s obzirom na to da Partizan, Vojvodina i Čukarički idu u Ligu konfederacija, dok je preostala samo i matematička potvrda da će Crvena zvezda u kvalifiakcije za Ligu šampiona nakon kompletiranog 32. kola, borba za opstanak je u najmanju ruku zanimljiva. Naime, šest kola pre kraja šest ekipa je u samo tri boda, pa će Radnički (39), Rad (39), Javor (38), Voždovac (38), Napredak (38) i Novi Pazar (36) voditi veliku borbu za opstanak u eliti, dok svoju šansu iz prikrajka čeka Inđija (34).

Zlatibor, Mačva i Bačka su već u drugoj ligi, ili ih od tog statusa deli jedan kiks, dok su, sa druge strane, sedmoplasirani Spartak (47), osmoplasirana Mladost (45), devetoplasirani Proleter (43) i desetoplasirani Metalac (42) na koliko-toliko bezbednoj udaljenosti od zone ispadanja, mada bi dva loša rezultata mogla iz korena da promene tu situaciju.