Fudbaleri Partizana pobedili su u gostima Voždovac rezultatom 2:1 (0:0) u 26. kolu Superlige, a sva tri gola pala su za samo sedam minuta. Taj meč mogli ste uživo da pratite uz Nova.rs.

„Zmajevi“, predvođeni novim trenerom Jovanom Damjanovićem nisu uspeli da prirede senzaciju i da prekinu agoniju, već su vezali i šesti poraz u prolećnom delu.

Partizan je slavio na krovu rezultatom 2:1, a golove su postigli Aleksandar Šćekić i Bojan Matić. S druge strane, precizan za „zmajeve“ bio je Miloš Stojčev, koji je prelepim udarcem levom nogom matirao Stojkovića.

Ipak, ni taj evrogol nije bio dovoljan da domaćin izbegne poraz. Crno-beli su nakon nova tri boda, uspeli da smanje zaostatak za vodećom Crvenom zvezdom na osam bodova, ali imaju utakmicu više, s obzirom na to da šampion Srbije od 18 časova na stadionu „Rajko Mitić“ dočekuje Napredak iz Kruševca.

U premijernom meču 26. kola TSC je kao domaćin pobedio Radnik iz Surdulice rezultatom 2:1 (1:1).

Voždovac – Partizan 1:2 (0:0)

Stadion: Voždovca. Sudija: Milan Ilić.

Strelci: Stojčev u 69. za Voždovac, Šćekić u 62. i Matić u 65. minutu za Partizan.

Žuti kartoni: Mikić i Cvetković, Lasickas, Stojčev (Voždovac), Marković (Partizan).

VOŽDOVAC: Ilić, Cvetković, Mikić, Živković, Zličić, Hajdin, Lasickas (od 84. Živojinović), Stojčev, Stuparević (od 76. Cvetičanin), Gjorgjievski (od 60. Stoisavljević), Janković.

PARTIZAN: Stojković, Urošević, Ostojić, S. Pavlović, Brezančić, Šćekić, Zdjelar, L. Pavlović, Asano (od 56. F. Stevanović), Marković (od 72. Ivanović), Matić (od 90. Smiljanić).

KRAJ! Partizan pobedio na krovu

90+2′ Matić promašio, pa izašao

Napadač Partizana Bojan Matić pokušao je volejom u padu iz peterca da postigne i drugi pogodak, ali je bio neprecizan.

90′ Još tri minuta nade za „zmajeve“

Glavni sudija utakmice, produžio je meč još 180 sekundi.

87′ Pavlović zapretio

Ivanović je prošao po desnoj strani, progirao je Lazara Pavlovića, koji je iz odlične pozicije sa 16 metara bio neprecizan.

84′ Pokušaj Cvetičanina

Pokušao je 17-godišnji Luka Cvetičanin udarcem iz velike daljine, a lopta je završila preko gola.

80′ Velika šansa za Voždovac

Lasickas je levom nogom šutirao s 10 metara, ali je lopta otišla tik iznad prečke. Malo je nedostajalo da „zmajevi“ izjednače.

72′ Kraj za Markovića

Lazar Marković završio je meč na stadionu Voždovca. Njega je trener Milošević izveo iz igre, a šansu je dobio Đorđe Ivanović.

69′ GOOL! Voždovac smanjuje na 2:1

Evrogol Miloša Stojčeva. Sa 18 metara levom nogom ispalio je „projektil“ i s leve strane pogodio suprotan ugao gola Vladimira Stojkovića. On je paradom samo ulepšao ovaj evrogol.

65′ GOOOL! 2:0 za Partizan

Filip Stevanović je prošao s leve strane, dodao do Bojana Matića, koji je rezantnim udarcem po zemlji savladao Ilića za vođstvo od 2:0.

64′ Kakva šansa za „zmajeve“

Stoisavljević je s tri metra glavom promašio Stojkovićev gol.

62′ GOOOL! Partizan vodi na krovu.

Aleksandar Šćekić postigao je vodeći gol na meču. Posle preduge i konfuzne akcije crno-belih, crnogorski internacionalac je glavom s tri metra poslao loptu u mrežu.

58′ Partizan traži isključenje Cvetkovića

Lazar Pavlović završio je na zemlji nakon duela s defanzivcem domaćih Cvetkovićem. On već ima žuti karton, pa su gosti tražili njegovo isključenje, ali se sudija nije složio s tim.

56′ Prva izmena u Partizanu

Savo Milošević odlučio je da izvede iz igre Takumu Asana, koji je propustio najbolju šansu na utakmici. Umesto njega na terenu je Filip Stevanović.

54′ Opomena i Stojčevu

Miloš Stojčev takođe je opomenut od strane arbitra, i dobio je žuti karton.

49′ „Požuteo“ Marković

Lazar Marković dobio je žuti karton, nakon što je sudija Ilić procenio da je pokušao da simulira penal.

46′ Bez promena u sastavima

Treneri Jovan Damjanović i Savo Milošević nisu vršili izmene na poluvremenu.

45′ Poluvreme. Mreže miruju

Igralo se otvoreno na obe strane u prvih 45 minuta na stadionu Voždovca, ali su mreže ostale netaknute.

45+1′ Voždovac traži penal!

Posle centaršuta Hajdina s leve strane, lopta je napucala igrača Partizana u šesnaestercu u kuk, ali su domaći tražili penal. Sudija Ilić je samo odmahnuo rukom.

44′ Novi korner za crno-bele

Zdjelar je centrirao s leve strane, lopta je proletela kroz peterac gostiju i stigla do Markovića koji je brzo vratio protivniku.

38′ Žuti kartoni za Mikića i Cvetkovića

Malo su izgubili živce domaći fudbaleri, pa su za samo tri minuta „požuteli“ iskusni Mikić i Cvetković.

36′ Matić na zemlji, kraći prekid

Bojan Matić dobio je udarac u glavu nakon vazdušnog duela sa Cvetkovićem, nakon čega mu je pružena lekarska pomoć.

34′ Igra se bez sredine terena

Fudbaleri oba tima pokušavaju iz poslednje linije što brže da pošalju loptu pred protivnički gol, preskačući sredinu terena. Bez većeg uspeha.

29′ Partizan se izvukao

Voždovac je lako mogao do prednosti nakon kiksa poslednje linije Partizana. Ipak, nisu se najbolje razumeli napadači „zmajeva“, pa je prilika Gjorgjievskog, koji je bio prespor, otišla u nepovrat.

25′ Korner za Voždovac

Domaći su pripretili iz kontre. Dobili su korner preko Zličića, ali nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol Vladimira Stojkovića.

23′ Matić pripretio

Ne jenjavaju napadi gostiji na krovu. Levom nogom pokušao je Bojan Matić, golman je to rutinski zaustavio.

20′ Voždovac se brani

Pavlović se najbolje snašao nakon gužve u petercu domaćih nakon kornera. Došao je do lopte nakon odbitka, ali je istu poslao visoko preko gola

18′ Sudija opomenuo Pavlovića

Defanzivac Partizana Strahinja Pavlović nije štedeo rivala, već je žestoko uklizao Stupareviću koji je završio na travi. Dobio je upozorenje od arbitra.

11′ Zicer za Partizan

Takuma Asano našao se „oči u oči“ s Ilićem, šutirao je po zemlji levom nogom, ali je Ilić ukrotio njegov pokušaj.

8′ Ilić siguran

Rajko Brežančić prošao je po levoj strani i centrirao, ali je bez većih problema golman Ilić uhvatio tu loptu.

4′ Prvi korner za Partizan

Marković je izborio udarac iz ugla, a posle drugog vezanog kornera „zmajevi“ su rutinski otklonili opasnost.

2′ Pavlović sprečava kontru

Štoper Partizana napravio je prekršaj na sredini terena i sprečio domaćina da zapreti iz kontranapada.

1′ Utakmica je počela!

15.00 Sastavi

Partizan oslabljen povredama, bez Sume, Sadika, Nemanje Miletića i Natha gostuje Voždovcu na popularnom „krovu“.  Savo Milošević odlučio se da priliku od starta u napadu da Bojanu Matić. S druge strane, domaći Voždovac je na megdan crno-belima izašao u očekivanom sastavu.

VOŽDOVAC: Ilić, Cvetković, Mikić, Živković, Zličić, Hajdin, Lasickas, Stojčev, Stuparević, Gjorgjievski, Janković

PARTIZAN: Stojković, Urošević, Ostojić, S. Pavlović, Brezančić, Šćekić, Zdjelar, L. Pavlović, Asano, Marković, Matić

14.57 Dobro došli

Sve je spremno za gradski derbi u Zaplanjskoj ulici koji se zbog prevencije od koronavirrusa igra bez prisustva navijača. Voždovac se nada važnim bodovima u borbi za plej-of, dok Partizan želi pobedom da nastavi trku za titulu.