Fudbaleri Vojvodine i Novog Pazara pobedili su na svom terenu Mladost sa 3:1, odnosno Proleter rezultatom 2:0, u okviru poslednjih utakmica 18. kola Superlige Srbije.

Vojvodina je protiv Mladosti iz Lučana povela u 31. minutu golom Dejana Zukića iz jedanaesterca, a samo minut kasnije prednost je udvostručio Miljan Vukadinović.

Nadu Mladosti pružio je Saša Jovanović golom sredinom drugog dela igre, ali je konačan rezultat i svoj drugi gol na utakmici, Vukadinović je postigao u 77. minutu.

Vojvodina ima osam pobeda i 29 bodova, pa se nalazi na četvrtom mestu na tabeli.

Ekipa iz Lučana je pretrpela treći uzastopnu poraz, ukupno 11. u ligi i zauzima 13. mesto na tabeli sa 17 bodova.

U sledećem kolu Vojvodina će igrati u Beogradu protiv Voždovca, a Mladost u Subotici protiv Spartaka.

Novi Pazar je ostvario trijumf u prvenstvu posle skoro dva i po meseca, zahvaljujući golovima Danka Kikovića u 19. i Stefana Dimića u 25. minutu, što je bilo dovoljno da se sruši nemoćni Proleter.

Pre početka utakmice, oko 1.000 gledalaca je odalo počast nekadašnjim igračima Novog Pazara Idrizu Bihorcu i Dmitru Vukadinoviću.

Proleter je 10. na tabeli sa 21 bodom, dok je Pazar sada na pretposlednjem, 15. mestu i ima 15 bodova.

Novopazarci u 19. kolu imaju težak posao pošto gostuju Partizanu, dok Novosađani dočekuju ekipu Metalca.