"Orlovi" su prošli u narednu fazu.

Fudbaleri Juventusa savladali su ekipu Frajburga u revanš meču osmine finala Lige Evrope sa 2:0.

Delovalo je da je srpski napadač Dušan Vlahović konačno uspeo da se reši loše forme i postigne gol, ali je VAR pokvario njegovo slavlje u 28. minutu.

Nakon centaršuta Filipa Kostića i šuta Bremera lopta se odbila od prečku domaćina, na nju je natrčao Vlahović i majstorski je pogodio mrežu.

Ipak, u trenutku kada je Bremer uputio udarac, Vlahović je bio u ofsajdu i nakon intervencije VAR-a gol je poništen.

Na sreću srpskog napadača u 44. minutu dosuđen je penal za „staru damu“ i Vlahović je bio siguran.

Tada je i Manuel Gudel igrač koji je skrivio penal dobio drugi žuti karton i bilo je jasno da će „stara dama“ lako otići u narednu rundu.

Pobedu je potvrdio Federiko Kijeza u nadoknadi vremena sjajnim golom.

U istom terminu fudbaleri Fenerbahčea su savladali Sevilju sa 1:0, ali su Španci prošli dalje pošto su bili bolji u prvom meču sa 2:0.

Jedini gol na ovom meču postigao je Ener Valensija sa bele tačke u 41. minutu.

Svih 90. minuta za Sevilju odigrali su i srpski asovi Marko Dmitrović i Nemanja Gudelj.

U narednu fazu plasirali su se i Mančester junajted, ali i Fejenord koji je slavio protiv Šahtjora iz Donjecka sa 7:1. u revanš meču.