Fudbaleri Javora i IMT-a odigrali su nerešeno u odloženom meču devetog kola Superlige 1:1, a istim rezultatom je završen i meč TSC-a iz Bačke Topole i Napretka.

Javor je igrao sa igračem više u poslednjih desetak minuta susreta zbog isključenja Zarije Lambulića, ali to nije bilo dovoljno Ivanjičanima da do kraja „zaljuljaju“ i preokrenu rezultat u svoju korist.

IMT je poveo u 34. minutu golom Miloša Lukovića, a Petar Gigić je u 60. minutu postavio konačan rezultat.

Luković je izveo pravu minijaturu u prvom poluvremenu jer je posle duela i osvojene lopte na sredini terena povukao loptu napred i sjajnim driblingom izbacio iz igre Todora Petrovića.

Petrović je probao i da ga povuče s leđa, nije uspeo ni to i Luković je preciznim udarcem u donji desni ugao smestio loptu u mrežu za 1:0.

Gigić se najbolje snašao u velikoj gužvi u petercu posle kornera i glavom je poravnao rezultat, pa je doneo svom timu 21. bod, koliko ima i IMT. Tim sa Novog Beograda je na 11, a onaj iz Ivanjice je na 12. mestu tabele Superlige.

Kada je reč o meču TSC-a i Napretka, Topolci su na svom terenu poveli rano, u devetom minutu. Strelac je bio Uroš Milovanović na asistenciju Saše Jovanovića.

Milovanović je veoma dobro gađao sa ruba šesnaesterca i pogodio ugao gola Kruševljana, dok je Napredak preko Đorđa Jovanovića u 61. minutu postavio konačan rezultat.

Jovanović se dobro snašao u petercu i sačekao je loptu posle centaršuta sa leve strane i uz malo sreće je i dočekao. TSC je u akciji u kojoj je bio Stefan Pantović imao i prečku, dok je Lazar Zličić propustio situaciju jedan na jedan na drugoj strani.

TSC ima 37 bodova na trećem mestu tabele, dok je Napredak sa 21 bodom na 13. poziciji u domaćem šampionatu.

Ranije u toku dana u petak ekipa Čukaričkog je pobedila Mladost iz Lučana sa 3:0 na svom terenu na Banovom brdu.