Štoper "viole" je pokazao napadački kvalitet.

Fudbaleri Fjorentine savladali su ekipu Specije na gostujućem terenu sa 2:1 u meču 12. kola Serije A.

Prednost gostima je doneo srpski reprezentativac Nikola Milenković u 14. mintu meča.

Milenković je bio najbolji nakon kornera i sjajnim udarcem je savladao golmana Bartolomeja Dragovskog.

Ovo je prvi gol za Milenkovića u ovoj sezoni, a 14. u dresu Fjorentine. Srpski štoper je pogodio mrežu protivnika u Seriji A petu godinu zaredom.

Pored Milenkovića, utakmicu u startnoj postavi je započeo i Luka Jović, dok je Aleksa Terzić dobio šansu u 77. minutu sa klupe.

„Viola“ nije uspela da sačuva dugo prednost, pošto je Nzola u 35. minutu smanjio na 1:1.

Bilo je neizvesno do kraja meča, a sve je „zakuvao“ crveni karton Nikolaua u 82. minutu.

Fjorentina je igrača više uspela da iskoristi i gol za pobedu je postigao Artutr Kabral u 90. minutu.

Nakon ove pobede, Fjorentina je na 12. mestu sa 13 bodova, dok je Specija na 16. poziciji sa devet bodova.

SERIJA A, 12. kolo

Napoli – Sasuolo 4:0 (3:0)

(Osimen 4, 19, 77, Kvaraskelija 36 – ck. Lorijente 84)

20.45 Monca – Bolonja

BONUS VIDEO Spektakularan gol Tadićevog saigrača, podsetio jedan na najlepših u istoriji fudbala