Edin Džeko, kapiten Fenerbahčea i reprezentacije Bosne i Hercegovine, doživeo je nezgodnu povredu u utakmici 29. kola turske Superlige protiv Pendikspora (4:1).

Nakon što su primili pogodak u 30. minutu, fudbaleri Fenera su krenuli u napad, a samo nekoliko minuta kasnije Džeko je požrtvovano skočio kako bi centaršut sa leve strane glavom zakucao u mrežu.

Do lopte je uspeo da dođe, gol nije postigao, a na sve to sudar sa jednim od protivnika ostavio ga je sa povredom.

Naime, kapitenu reprezentacije Bosne i Hercegovine stradala je arkada na desnom oku, zbog čega je krvav nakratko morao napustiti teren.

Ipak, nakon intervencije medicinskog tima Fenerbahčea, Džeko se vratio na teren i nastavio meč.

Džeko ove sezone ima učinak od 18 golova na 27 utakmica turskog prvenstva uz tri asistencije.