EPA-EFE/ROBERT PERRY

Uzbudljiv dan u Nemačkoj

Fudbaleri Lajpciga pobedili su na svom terenu Hertu sa 3:2, u utakmici 10. kola Bundeslige.

Lajpcig je poveo golom Emila Forsberga u 25. minutu, a pet minuta kasnije prednost je udvostručio Abdu Dijalo. Treći gol za domaće postigao je Vili Orban u 45. minutu, a Herta je u drugom poluvremenu u razmaku od dva minuta postigla dva gola.

Prvo je strelac bio Dodi Lukebakio u 62. minutu iz jedanaesterca, a konačan rezultat postavio je crnogorski fudbaler Stevan Jovetić u 64.

Jovetić je poslednji gol pre ovog dao još u februaru ove godine, a od tada se mučio sa formom i povredama.

Lajpcig je deveti na tabeli sa 15 bodova, a Herta, koja je pretrpela četvrti poraz, zauzima 15. mesto na tabeli sa osam bodova.

Ranije tokom dana Ajntraht je pobedio Bajer Leverkuzen sa 5:1, Štutgart je savladao Bohum sa 4:1, a Volfsbrug i Borusija Menhengladbah odigrali su nerešeno 2:2.