Aleksandar Mitrović Foto:Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia

Mitrović nastavlja da obara rekorde.

Fudbaleri Fulama poraženi su u četvrtom kolu Premijer lige od Arsenala rezultatom 2:1.

„Tobdžije“ su dominirale gotovo celu utakmicu, ali je srpski napadač Aleksandar Mitrović uspeo da postigne gol i da iskorišti jedinu grešku Arsenalove odbrane.

U prvom poluvremenu Arsenal je prvi put pripretio u 29. minutu, kada je Gabrijel Martineli pogodio prečku.

Saka je nakon sjajnog solo prodora u 33. minutu šutirao, ali je bivši golman Arsenala Bernd Leno uspeo da odbrani njegov udarac.

Mitrović je ceo meč vrebao svoju priliku, a u 56. minutu je konačno i dočekao.

Srbin je lukavo reagovao, oduzeo je loptu defanzivcu „tobdžija“ Gabrijelu i lako je prosledio pored Remsdejla koji je bio nemoćan.

To je bio jubilarni 100. gol Mitrovića u dresu Fulama, a ukupno četvrti ove sezone.

Ipak, u 64. minutu je stigao brz odgovor Arsenala i Martin Edogor je smanjio na 1:1.

Srpski reprezentativac je mogao da dođe i do drugog gola u 67. minutu, ali je njegov šut brzom reakcijom odbranio Remsdejl.

Konačan rezultat meča postavio je Gabrijel u 86. minutu, nakon konfuzne reakcije odbrane Fulama posle kornera.

Lopta se odbila do Brazilca koji se sa ivice peterca lako matirao Lena.

Arsenal još uvek ima maksimalan učinak ove sezone i zauzima prvo mesto na tabeli Premijer lige sa 12 bodova, dok je Fulam na 11. mestu sa pet poena.