Nekadašnji napadač Partizana Leandre Tavamba postigao je prelep gol u pobedi svog Al Tavona nad Al Fatehom u meču polufinala Kupa kralja Saudijske Arabije.

Tavamba je prvo krajem prvog poluvremena pogodio gol rivala, ali je on poništen zbog faula u napadu, no u 55. minutu sudije su morale da pokažu ponovo na centar nakon trenutka inspiracije snažnog Kamerunca.

Bivši špic crno-belih je došao do jedne lopte nakon loše intervencije odbrane rivala u kaznenom prostoru, prišao golu uz gol-aut liniju, prelepim driblingom se oslobodio čuvara, a potom uz igrača na leđima na zaista prelep način proturio loptu kroz noge golmanu.

Do kraja meča Al Tavon je stigao do 3:0, potom su gosti sa dva gola prišli na pogodak minusa, ali ne i do izjednačenja.

U finalu Kupa kralja Tavambu i saigrače očekuje meč protiv Al Faisalija, nakon što su u drugom polufinalu savladali Al Nasru sa 1:0.