Zvezda TSC

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u 6. kolu Superlige Srbije TSC (5:0) i tako održali stoprocentan učinak u zvaničnim susretima u aktuelnoj sezoni.

Posebno raspoložen u redovima Dejana Stankovića bio je trostruki strelac Aleksandar Katai koji je het-trikom već do odlaska na odmor razrešio sve dileme po pitanju pobednika.

Rafal šampiona Srbije nastavio je Gavrić na izvanrednu asistenciju upravo Kataija, a tačku je u završnici susreta stavio Ivanić golom za 5:0.

Crveno-beli posle šest utakmica imaju isto toliko pobeda, dok je TSC ostvario po dve pobede, remija i poraza.

Crvena zvezda – TSC 5:0 (3:0)

Stadion: „Rajko Mitić“.

Sudija: Miloš Đorđić.

Strelac: Katai u 20, 28. i 45+2, Gavrić u 61. i Ivanić u 70. minutu.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Degenek, Milunović, Rodić, Sanogo (od 71. Petrović), Gavrić, Nikolić (od 61. Kanga), Ivanić, Katai (od 71. Spiridonović), Boaći (od 59. Vukanović).

TSC: Filipović (od 30. Jorgić), Varga, Antonić, Balaž, Petrović, Stanojev (46. Duronjić), Milićević, Tomanović, Zec (od 67. Banjac), Lukić (od 67. Đurić), Silađi (od 71. Dostanić).

90′ KRAJ UTAKMICE! Crvena zvezda – TSC 5:0

80′ Udarac Đurića

Pokušao je ofanzivac gostiju da postigne makar počasni pogodak, ali je gađao pravo u Borjana.

71′ Izlazi Silađi

Umesto ubojitog napadača na terenu je Dostanić.

71′ Dvostruka izmena crveno-belih

Spiridonović i Petrović su zamenili Kataija i Sanoga.

70′ GOL! Ivanić – 5:0!

Ivanić je dočekao loptu na levom boku, šutirao, a lopta je na putu do gola zakačila Balaža i prevarila Jorgića.

67′ Menjaju i gosti

Dvostruka promna Banjac je na terenu umesto Zeca, a Đurić je zamenio Lukića.

61′ Izmena u Zvezdi

Umesto Nikolića u igri je Kanga.

61′ GOL! Gavrić – 4:0!

59′ Vukanović u igri

Aleksa Vukanović je zamenio Boaćija.

57′ TSC u ofanzivi

Ne predaju se igrači gostiju, traže put do Borjana, ali nisu uspeli još ozbiljnije da ga ugroze.

46′ Počelo je drugo poluvreme

TSC je izvršio drugu izmenu, umesto Stanojeva u igri je Duronjić.

45+2′ Kraj prvog poluvremena

45+2′ GOL! Katai 3:0!

Nova majstorija Zvezdinog ofanzivca za sada već ubedljivo vođstvo.

44′ Puca na sve strane pred odmor

Stanojev je oprobao udarac i gađao pored gola. Već u sledećem napadu crveno-beli su pogodili stativu. Rasplamsala se igra u završnici prvog poluvremena.

38′ Nastavlja se inicijativa crveno-belih

Milunović je proigrao Boaćija koji je napravio potez više te nije uspeo da uputi šut.

30′ Prinudna izmena gostiju

Filipović nije u stanju da nastavi susret, ustupio je mesto Jorgiću.

28′ GOL! Katai – 2:0!

Katai je sjajnim udarcem udvostručio prednost.

23′ Neoprezan start Boaćija

Napadač Zvezde otvorenim đonom je startovao na loptu i povredio Filipovića zbog čega je opomenut žutim kartonom.

Zvezda TSC

20′ GOL! Katai – 1:0!

Posle kombinacije sa Gajićem ofanzivac Zvezde se našao u šansi da ugrozi Filipovića. Uputio je udarac sa 14 metara i načeo goste iz Bačke Topole.

17′ Pritisak domaćina

Zvezda plete mrežu. Gavrić je izveo peti korner za crveno-bele, ali nije uspeo da pronađe nekog od saigrača u šesnaestercu TSC.

13′ Ponovo Ivanić

I ponovo Filipović na mestu. Katai je centrirao, Milunović spustio loptu, a vezni igrač Zvezde uputio udarac koji je golman gostiju uspeo da primiri.

10′ Ivanić iz stopostotne šanse u Filipovića

Boaći je odlično proigrao Ivanića koji je pogodio golmana TSC u nogu.

9′ Katai pored stative

Odlično se ofanzivac Zvezde izborio za prostor i uputio udarac sa ivice šesnaesterca, ali je lopta prošla tik pored stative i završila u gol-autu.

5′ Dve pretnje Zvezde

Zvezda TSC

Pokušali su crveno-beli u dva vezana napada da matiraju Filipovića, ali nisu bili dovoljni ni dva kornera, ni udarac Kataij ada ostvare cilj.

3′ Korner za TSC

Prva prilika da se gosti presele pred Borjanov gol nije donela konkretnu pretnju. Lopta je iz ugla završila u gol-autu.

1′ Utakmica je počela

20.45 Sastavi

Poznati su sastavi rivala. Zanimljivo, posle dužeg vremena u napadu Crvene zvezde ponovo je Boaći

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Degenek, Milunović, Rodić – Sanogo – Gavrić, Nikolić, Ivanić, Katai – Boaći

TSC: Filipović – Varga, Antonić, Balaž, Petrović – Stanojev, Milićević, Tomanović, Zec – Lukić, Silađi.