Preokret Liverpula za pamćenje.

Fudbaleri Liverpula su pobedom od 3:2 na gostovanju Viljarealu uspeli da se plasiraju u finale Lige šampiona.

Nakon što je u prvom meču pobedio sa 2:0, Liverpul je posle preokreta bio bolji i u revanšu.

Bili su iizabranici Jirgena Klopa na ivici ambisa kada je posle prvih 45 minuta Viljareal vodio sa 2:0 golovima Dije u 3. i Kokelana u 42. minutu. Ipak, usledio je preokret u nastavku kada je za 12 minuta gostujući tim postigao tri gola.

Fabinjo u 62. minutu je najavio preokret, da bi prvo Diaz u 67. i Mane u 74. završili posao.

Domaći tim je do kraja meča ostao sa igračem manje jer je drugi žuti dobio Kapue.

Viljareal je nošen podrškom navijača od starta krenuo da pritiska Liverpul sa željom da što pre postigne gol i to im se isplatilo već u trećem minutu.

Posle akcije koja je trajala i mlake intervencije odbrane Liverpula, Dia je uspeo da pogodi zicer i zapali ceo stadion.

Prava drama je usledila u finišu prvog poluvremena. Prvo je posle jedne akcije Viljareala, sudija mogao da dosudi penal, ali to nije pokolebalo domaće koji su samo dva minuta kasnije preko Kokelana uspeli da povedu sa 2:0.

Činilo se tada da je čudo na pomolu, ali je Liverpul posle odmora sve preokrenuo.

Klop je ulaskom Dijaza razdrmao ekipu i u 62. minutu Fabinjo smanjuje na 2:1, da bi pet minuta kasnije Dijaz doneo izjadnečenje.

Tada je bilo jasno da je Liverpul na pragu prolaska, a kada je Mane u 74. minut posle kontranapada obišao Ruljija i doneo potpuni proekret, „crveni“ su bili na putu za Pariz gde će se igrati finale.

Do kraja meča je ekipa Jirgena Klopa mogla da bude i ubedljivija, ali su promašili nekoliko dobrih prilika.

Potpuni potop „žute podmornice“ je usledio u 85. minutu kada je Kapue dobio drugi žuti karton i zaradio isključenje.

Protivnik će biti bolji iz duela Real Madrida i Mančester sitija, a prvi meč je pripao Englezima sa 4:3.

Finale će biti odigrano 28. maja u Parizu.

Viljareal – Liverpul 2:3(2:0)

(Dia 3, Kokelan 41 – Fabinjo 63, Dijaz 67. Mane 74)

Stadion: Keramika (Viljareal).  Sudija: Dani Makeli (Holandija)

Viljareal: Rulji – Fojt, Albiol (od 79. Orije), P. Tores, Estupinjan (od 79. Trigeros) – Lo Selso, Pareho, Kapue, Kokelan (od 68. Alfonso Pedraca) – Moreno (od 68. Čukuveze), Dija (od 79. Alkaser)

Liverpul: Alison – Aleksander Arnold, Konate, Van Dajk, Robertson (od 79. Cimikas) – Keita (od 79. Henderson), Fabinjo (od 84. Milner), Tijago (od 79 Džons) – Salah, Mane, Diogo Žota (od 46. Dijaz)

VILJAREAL - LIVERPUL 2:3