Partizan je posle mnogo drame uspeo da savlada Spartak iz Subotice sa 2:1 u 33. kolu Superlige Srbije.

Crno-beli su ovom pobedom uspeli da prolongiraju proslavu titule Crvene zvezde makar na još nedelju dana.

Partizan je dominirao, stvarao šanse, ali na kraju zamlo da sve prospe.

Poveli su domaći sa 1:0 u 38. minutu preko Pavlovića, da bi Spartak doneo dramu golom u 80. minutu preko Maričića. Ipak Natho, nakon prekršaja nad Štulićem realizuje penal i donosi pobedu svom timu.

Nakon mirnog početka u prvih desetak minuta utakmice, Partizan je preuzeo kontrolu i krenuo da ređa šanse.

Sjajno je funkcionisao Živković po desnoj strani, koji je u više navrata sjajnim prodorima i centaršutevima stvarao prilike saigračima.

Prvu šansu je posle njegovog centaršuta promašio mladi Jović, kojeg je bilo na svim delovima terena i koji je stvarao driblinzima velike probleme odbrani gostiju.

Ubrzo je priliku imao i Asano, pa Pavlović, ali je mreža Spartaka ostala netaknuta.

To nije pokolebalo crno-bele, koji su nastavili da napadaju u talasima, a to im se isplatilo u 38. minutu.

Mlaku intervencija odbrane Spartaka je iskoristio Obradović koji dobija vazdušni duel na petercu i prebacuje loptu na drugu stativu, na koju natračava Lazar Pavlović i snažno šutira, a lopta na putu do gola pogađa jednog igrača Spartaka koji nije uspeo da spreči pogodak.

Slično se igralo i u drugom poluvremenu. Nakon mirnijeg početka, Partizan je krenuo da stvara šanse.

Ponovo je prvi u prilici bio Jović, ali je njegov udarac završio preko prečke.

Posle te šanse, drastično je pao tempo utakmice, kao da su obe ekipe ostale bez energije i želje da ugroze gol rivala.

Najzanimljiviji momenti su bile izmene što najbolje svedoči o padu kvaliteta fudbala.

I onda je usledio šok za domaće.

Vujačić pravi neoprezan prekršaj na dvadesetak metara do gola i poklanja gostima slobodan udarac. Srećković sjajno šutira, lopta pogađa prečku, nakon čega na nju natrčava Marčić i donosi veliko izjednačenje.

Ipak, Partizan uspeva da ponovo povede preko Natha sa bele tačke. Sjajno je prošao Štulić u kazneni, obara ga Ivančević i sudija bez razmišljanja pokazuje na belu tačku.

Partizan je u narednih nekoliko minuta uspeo da sačuva prednost i dođe do tri boda.

Crno-beli su na taj način prolongirali šampionsko slavlje najvećeg rivala makar na nedelju dana.

Partizan-Spartak 2:1 (1:0)

Strelci: Pavlović u 38.minutu, Natho u 87. minutu iz penala za Partizan, Maričić u 80š za Spartak

Stadion: Partizana Gledalaca: Bez gledalaca Sudija: N. Minaković.

Partizan: Popović – Živković, S. Marković, Vujačić, Obradović – Zdjelar, Šćekić (od 71. Jojić) – Asano (od 60. Stevanović), Pavlović (od 71. Natho), Jović (od 71. L. Marković) – Holender (od 60.Štulić).

Spartak: Dujmović – Dunđerski, Ivančević, Tekijaški, Vidović – Marčić, Vidaković (od 58. Bijelović), Savković (od 71. Jovanović)– Tufegdžić , Srećković, Furtula (od 58. Đurasović).

Superliga, 33. kolo

Radnik – Radnički 0:0

Vojvodina – Metalac 1:2 (0:0)

(Čović 89 – Cvetković 64, Prestiž 90+4)

Inđija – Crvena zvezda 1:5 (0:4)

(Bastajić 64. penal – Nikolić 5, Pavkov 21. penal, 23, Falko 45, Falćineli 60)

Mladost – TSC 2:1 (0:1)

(Jovanović 59 penal, Bojović 78 – Stanojev 42)

Napredak – Proleter 5:0 (1:0)

(Melunović 5, 54, 69, Čuković 67, Bačanin 86)

Rad – Bačka 3:0 (1:0)

(Kaluđerović 15, Šarič 48, Damjanović 87)

90+3 Kraj

Pobeda Partizana posle drame i mnogo promašaja

87′ Penal i gol zaa Partizan

Sjajno je prošao Štulić, ušao u kazneni prostor gde ga obara Ivančević i pravi penal. Štoper Spartaka je dobio crveni karton, a Natho sigurno realizovao penal za novu prednost.

84′ Prilika za Jojića

Došao je do lopte Jojić na ivici šesnaesterca koji je sjajno prima, ali posle je usledio loš udarac.

80′ Gol za Spartak, drama u Humskoj

Imao je Spartak slobodan udarac sa oko 25 metara iz kojeg je sjajno šutirao Srećković. Lopta pogađa prečku, a na odbitak u gužvi oko penala, natrčava Maričić i donosi izjednačenje. Sledi drama do kraja.

76′ Konačno malo uzbuđenja

Čim je Živković napravio prodor i centrirao, odmah je prilika za Partizan. Ovoga puta je lopta pala na desetak metara, na nju je natrčao Lazar Marković, ali je šutirao preko gola.

67′ Pao ritam utakmice

Usporili su malo i crno-beli, nema više furioznih napada. Sa druge strane gosti nemaju odeju kako da ugroze gol Partizana.

60′ Dve izmene u Partizanu

Umesto Holendera i Asana, ulaze dvojica mladića, Stevanović i Štulić u Partizanu. Pre toga je dvostruku izmenu izvršio i Spartak.

55′ Novi promašaj Jovića

Sjajan centaršut Pavlovića i ponovo velika prilika za Jovića. Mladi igrač šutira, lopta se od zemlje odbija malo iznad prečke i još jedna prilika je propuštena.

50′ Pritisak Partizana

Žele domaći što pre da reše pitanje pobednika, vrše pritisak i konstantno napadaju, ali za sad bez velike prilike.

46′ Kenulo je drugo poluvreme

Prvi napad imaju crno-beli, ponovo po desnoj strani, ali bez ozbiljnije pretnje.

45′ Kraj poluvremena

Dominanatna predstava crno-belih koji vode sa 1:0, a moglo je da bude mnogo ubedljivije. Sjajno je Živković po desnoj strani probijao i centrirao, a njegovi saigrači mahom promašivali. Jović i Pavlović pre svega. Upseo je ipak mladi Pavlović da donese minimalnu prednost.

38′ Goool! Konačno Partizan realizuje jednu šansu

Posle loše intervencije odbrane, Obradović dolazi do lopte, vraća je na peterac, a na nju natrčava Pavlović koji snažno šutira. Lopta pogađa jednog igrača Spartaka, ali ipak završava u mreži. PRvi gol PAvlovića u Superligi Srbije u karijeri.

31′ Ponovo kombinacija Živković-Jović blizu gola

Živković sjajno probija po ko zna koji put i centrira, Jović glavom sa peterca šutira za malo preko gola.

30′ Dobra akcija crno-belih

Dobar napad domaćih po desnoj strani preko Živkovića, Jović je želeo da šutira makazicama, ali mu je Holender skinuo loptu i loše završio akciju

27′ Ponovo promašuju crno-beli

Loša reakcija odbrane Spartaka, koja je pomalo nonšalantno pokušala da iznese loptu iz kaznenog. Jović to korisiti, seče pas i dodaje do Pavlovića koji iz dobre pozicije šutira loše pored gola.

25′ Pao tempo utakmice

Uspeo je Spartak da malo umrtvi igru, nakon nekoliko dobrih akcija Partizana.

18′ Nova šansa za Partizan

Oduzeo je Jović loptu na trideset metara od gola rivala, sjajno prošao u kazneni i zavrnuo loptu na petereac gde je sam bio Asano, koji vrhom kopačke skreće loptu, ali golman Spartaka uspeva da odbrani i sačuva mrežu. Sve opasniji napadi Partizana.

17′ Novi napad Partizana, pokušaj Holendera

Raspoloženi Živković je ponovo odlično prošao po desnoj strani i uputio centaršut na peterac. Holender je bio sam na skoku, ali mu je lopta ostala malo iza leđa, pa nije uspeo da uputi dobar udarac.

11′ Veliki promašaj Jovića

Sjajan napad Partizana po desnoj strani koji je rezultirao stopostotnom šansom. Dobio je Jović loptu na desetak metara pred golom i neometan šutirao iz prve, ali mu je lopta prešla preko noge i udarac je otišao pored gola.

8′ Dobra kombinacija domaćih propala zbog ofsajda

Kombinovali su Obradović i Jović po levoj strani, ušli u kazneni prostor, ali je talentovani vezista za malo bio u ofsajd poziciji.

4′ Solidan napad Partizana završen faulom

Posle nekoliko loših pokušaja, crno-beli su solidno kombinovali pred kaznenim prostorom Spartaka, ali je akcija na kraju završena faulom u napadu.

1′ Počela je utakmica

Prvi napad za Spartak, Partizan odmah krenuo u presing.

Poznati sastavi, Stanojević sa četiri bonusa

Stanojević se odlučio da šansu da golmanu Popoviću, Živkoviću i Lazaru Pavloviću pored standardnih prvotimaca.

Sva dešavanja možete pratiti uživo na blogu Nova.rs.