Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Inđiju sa 5:1 u meću 33. kola Superlige Srbije i tako došli nadomak šampionske titule.

Crveno-beli su od samog početka meča pokazali da su rešeni da dođu do ubedljivog trijumfa.

Pripretio je prvi Falko posle samo dva minuta, ali nije Italijan uspeo da se upiše u strelce. No, već u 5. minutu uspeli su da povedu crveno-beli veoma lepim golom Veljka Nikolića, koji je sa 20 metara sjajnim udarcem zatresao mrežu domaćina.

Pitanje pobednika rešio je Pavkov golovima u 21. minutu nakon penala koji je skrivio Škorić igranjem rukom u svom kaznenom prostoru, te dva minuta kasnije na asistenciju Falka, a da domaćima sledi katastrofa pokazao je upravo Falko nakon kontre i akcije sa Gajićem.

U drugom delu nije bilo promene rezultata sve do 60. minuta, kada je Falčineli asitenciju Kange pretvorio u peti gol u mreži rivala, dok je Inđija stigla do gola nakon faula Kange nad Neškovićem u kaznenom prostoru i sigurne realizacije Bastajića.

Ovom pobedom crveno-beli su stigli na pobedu do šampionske titule, pa im je neophodno da ili savladaju Vojvodinu u narednom kolu, ili da Partizan izgubi od Spartaka iz Subotice.

Superliga, 33. kolo

Inđija – Crvena zvezda 1:5 (0:4)

Strelci: Bastajić u 64. (penal) za Inđiju, Nikolić u 5, Pavkov u 21 (penal), 23, Falko 45, Falčineli 60. za Zvezdu

Sudija: Srđan Jovanović; Stadion: „FK Inđija“; Poseta: Bez publike

Inđija: Jovičić – Cucin, Đurić (od 46. Riznić), Škorić (od 46. Đorđević), Bastajić, Jovanović, Aleksić (od 68. Pantelić), Protić (od 80. Kami), Bakić, Nešković, Dimitrov (od 80. Džobe)

Crvena zvezda: Popović – Gajić, Milunović (od 61. Degenek), Pankov, Rodić (od 61. Srnić) – Falko (od 61. Gavrić), Petrović, Nikolić, Srnić – Falčineli (od 76, Krstović), Pavkov (od 61. Kanga)

Mladost – TSC 2:1 (0:1)

(Jovanović 59 penal, Bojović 78 – Stanojev 42)

Napredak – Proleter 5:0 (1:0)

(Melunović 5, 54, 69, Čuković 67, Bačanin 86)

Rad – Bačka 3:0 (1:0)

(Kaluđerović 15, Šarič 48, Damjanović 87)

Radnik – Radnički 0:0

Vojvodina – Metalac 1:2 (0:0)

(Čović 89 – Cvetković 64, Prestiž 90+4)

(Bastajić 64. penal – Nikolić 5, Pavkov 21. penal, 23, Falko 45, Falćineli 60)

19:30 Partizan – Spartak

Kraj meča

Pobeda Crvene zvezde 5:1.

80′ Izmene u Inđiji

Džobe je u igri umesto Dimitrova, dok je šansu dobio i Kami umesto Protića.

77′ Prvi šut Krstovića

Minut nakon što je ušao u igru Krstović je uputio šut, ali je njegov udarac Jovičić uspeo da zaustavi. Prethodno, Kanga je lepo uposlio mladog napadača iz Crne Gore.

76′ Izmena u Zvezdi

Falčineli je napustio teren, šansu je dobio mladi Krstović.

74′ Zvezda mogla do šestog gola

Dobru loptu dobio je Falčineli ali je otišao previše ukoso. Uspeo je da izvuče maksimum, centrirao odlično, Gavrić pokušao glavom, ali je Inđija imala sreće pošto je pogodio prečku.

68′ Izmena u Inđiji

Aleksića je zamenio Pantelić.

64′ Bastajić sa penala smanjio prednost Zvezde

Nešković je lepim driblinzima naterao Kangu da ga nepropisno zaustavi, preuzeo je odgovornost Bastajić, šutirao jako, po sredini, pa je rezultat 5:1.

61′ Ovo se ne viđa često – četvorostruka izmena u Zvezdi

Falka je zamenio Kanga, Pavkova Gavrić, Milunovića Degenek, a Rodića Vukanović.

60′ Peti gol u mreži Inđije, Falčineli zatresao mrežu

Uposlio je Nikolić Falčinelija,

55′ Nova prilika za Zvezdu

Vode crveno-beli sa 4:0, ali žele još golova, pa je nakon prodora Nikolića i centaršuta moglo da bude opasno, no uspeo je Jovičić da uhvati loptu pre nego što je stigla do nekog od igrača u crveno-beloj opremi.

54′ Prvo uzbuđenje u drugom poluvremenu

Nakon kombinacije Falka i Falčinelija Đorđević je faulirao nekadašnjeg napadača Bolonje. Centrirao je Falko, lopta stigla do Rodića koji nije uspeo da šutne, dodao je do Srnića, ali je njegov snažan udarac izblokiran. Nakon odbitka lopta je stigla do Aleksića koji se sjurio do gola Zvezde, šutirao, ali veoma loše, pa je Popović veoma lako došao do lopte, iako je usput ona zakačila busen i nezgodno odskočila.

46′ Dve izmene u Inđiji

Domaćin je odlučio da na poluvremenu izvrši dve izmene, pa je Riznić zamenio Đurića, dok je umesto Škorića na terenu Đorđević.

46′ Počelo je drugo poluvreme

Zvezda ima 4:0. Strelci su bili Nikolić, Pavkov dva puta i Falko.

45′ Zvezda vodi 4:0, Falko strelac

„Sevnula“ je kontra, Falko je dobio loptu na polovini terena, iskombinovao sa Gajićem, a nakon povratnog pasa zakucao loptu u mrežu.

41′ Odlična šansa za Bastajića, stativa spasila Popovića

Odličan prodor kapitena, dobar je bio i šut, ali je Bastajić iz neposredne blizine pogoio stativu gola Zorana Popovića. U narednom napadu izblokiran je Nikolić.

36′ Nema ozbiljnijih uzbuđenja u Inđiji

Zvezda ima prednost od tri gola, Inđija je uspela da se oslobodi dovoljno da crveno-beli ne stvaraju šanse, ali ni oni sami nisu uspeli da priprete.

30′ Falko na travi, ništa od drugog penala za crveno-bele

Lopta je išla ka Falku, Italijan je bio u naletu, jedan od defanzivaca Inđije ga je udario po nozi, ali Jovanović ni ovog puta nije pokazao na penal.

25′ Fudbaleri Inđije tražili penal

Pankov je startovao, Aleksić ostao da leži na travi, ali je Jovanović odmahnuo rukom – ništa od udarca sa bele tačke za goste.

22′ Ponovo Pavkov!

Falko je sjajno prošao po levoj strani, uposlio Pavkova, a napadač Zvezde sa sedam-osam metara prosledio loptu u gol.

20′ Pavkov sa penala duplirao prednost, Zvezda vodi 2:0

Škorić je u padu igrao rukom u svom kaznenom prostoru, Jovanović je pokazao na belu tačku, a Pavkov sa 11 metara maltene zakucao loptu u gol.

17′ Odličan napad Inđije

Protutnjao je Bastajić nakon pasa Škorića po levom boku, centrirao, ali je Aleksić zamalo zakasnio, pa je ostalo 1:0 za crveno-bele.

9′ Falčineli zamalo neprecizan

Od samog početka meča Italijan u Zvezdinom dresu pokazuje želju da dođe do gola rivala, a njegov udarac samo par minuta posle gola Nikolića završio je tik pored leve stative gola Inđije.

5′ Zvezda vodi nakon prelepog gola Nikolića

Vezista crveno-belih je dobio loptu, dobio malo prostora, iskoristio to da uputi savršen šut i pogodi mrežu domaćeg sastava.

1′ Rodić kapiten Zvezde

Kako na golu nema Milana Borjana, kapitenska traka se našla oko ruke levog beka.

Dobro došli na meč 33. kola Superlige Srbije između Inđije i Crvene zvezde na portalu Nova.rs!