Radnički Niš pobedio je na svom "Čairu" Partizan rezultatom 1:0 (0:0) u derbi meču 12. kola Superlige. Jedini gol postigao je Dušan Pantelić u 78. minutu, efektnim udarcem sa 20 metara, a Vladimir Stojković nije imao nikakve šanse da zaustavi razoran šut.

Ovo je treći poraz crno-belih ove sezone, prvi posle 30. avgusta i meča s Vojvodinom, te sada tim Aleksandra Stanojevića zaostaje devet bodova za Crvenom zvezdom i čini se da je sve dalje da uopšte dođe do prilike da bude deo šampionske trke sa Crvenom zvezdom i Vojvodinom.

U prvom poluvremenu nije bilo previše prilika, najbolju je propustio Filip Stevanović, koji je u 22. minutu sam sebi izgradio prostor da uputi udarac ka Ristiću, ali je to loše učinio. Na odbijenu loptu stigao je Asano, ali je i Japanc loše reagovao.

Kristof Bajbek, koji je stigao iz Pari Sen Žermena i od kojeg svi iz crno-belog tabora imaju velika očekivanja, nije opravdao zvanje pojačanja. Loše je reagovao u nekoliko navrata kada se našao u idealnim prilikama.

Nastavak je doneo ofanzivniji Partizan, izašao je na poluvremenu supertalentovani Filip Stevanović, njega je zamenio mađarski reprezentativac Filip Holender, koji je uneo živost u igru crno-belih.

Ređale su se šanse, ali su i dalje Bajbek i pre svih, levi bek Obradović, promašivali, praktično zicere. I kao što to obično biva u fudbalu, vicešampion Srbije surovo je kažnjen na „Čairu“.

Praktično su prvi put domaći fudbaleri prešli centar, po lopti je s nekih 20 metara raspalio Dušan Pantelić i „pocepao“ je mrežu Stojkovića. Golman Partizana je paradom samo ulepšao prelep udarac i gol ofanzivca Radničkog.

Do kraja susreta tim Aleksandra Stanojevića pokušao je da bar stigne do boda, ali bezuspešno. Crno-beli su ostali na trećoj poziciji sa 23 boda, druga je Vojvodina sa 26, a prva Crvena zvezda koja ima 32 bodva.

Radnički Niš – Partizan 1:0 (0:0)

Sudija: Miloš Milanović. Stadion: Čair. Bez publike. Strelci: Pantelić u 78. minutu.

Radnički Niš: Ristić – Aksentijević, Stevanović, Marković, Ćirković – Kovačević, Pantelić – Đuričković, Živković (od 71. Đurić), Gavrić – Đuranović (od 71. Kasalica).

Partizan: Stojković – Miljković, S. Marković, Banjak, Obradović – Zdjelar – F. Stevanović (od 46. Holender), Natho (od 85. Brežančić), Asano (od 76. Štulić) – Lutovac (od 76. Šćekić), Bajbek (od 62. Pavlović).

Crvena zvezda – Javor 0:0

95′ – KRAJ UTAKMICE

Radnički je slavio zahvaljujući „projektilu“ koji je u 78. minutu ispalio Pantelić i matirao Vladimira Stojkovića.

93′ – Radnički pravi izmenu

Gavrić je izašao iz igre, ušao je Darko Lazić.

90′ – PET MINUTA JE PRODUŽEN MEČ

89′ – Holender pogađa živi zid

Mađarski reprezentativac pokušao je da izjednači iz slobodnog udarca iz izgledne pozicije, pogodio je samo živi zid.

87′ – Partizan sve karte bacio na napad

Radnički se svesno povukao i prepustio loptu gostima koji napadaju, ali bez prave prilike.

78′ – GOOOL! RADNIČKI VODI

Dušan Pantelić je uputio snažan udarac s 20 metara i pogodio mrežu Stojkovića. Kažnjen je Partizan za sve neiskorišćene šanse.

75′ VELIKA PRILIKA ZA PARTIZAN

Asano je prošao po levoj strani, uputio idealnu loptu ka Obradoviću, koji ne realizuje zicer, već desnom nogom traljavo šutira pored gola.

69′ – PONIŠTEN GOL HOLENDERU

Partizan je posle kornera pogodio mrežu Radničkog, ali je prethodno glavni sudija dosudio prekršaj za domaće, nakon što je ruke koristio Lutovac.

Opravdano je zaustavljena igra i poništen gol Holendera.

64′ – Žuti za Gavrića i Stojkovića

Pao je ofanzivni vezista Radničkog posle jednog duela sa Svetozarom Markovićem. Tražio je faul, ali je zbog prigovora dobio žuti karton.

Samo nekoliko sekundi kasnije „požuteo“ je i golman Partizana Vladimir Stojković.

62′ – Bajbek zamenjen

Aleksandar Stanojević očigledno je izgubio strpljenje za Kristofa Bajbeka, kojeg je odlučio da izvede iz igre. Umesto njega na terenu je Lazar Pavlović.

Ništa Francuz u Nišu nije pokazao.

60′ – Lutovac pored desne stative

Sve su konkretniji napadi gostiju na „Čairu“, ovoga puta šansu da promeni rezultat imao je Aleksandra Lutovac. Levom nogom je šutirao pored desne stative Ristićevog gola.

56′ – Obradović zamalo pogodio

Levi bek Partizana zapretio je slabijom desnom nogom sa 16 metara, ali je Ristić maestralno odbranio i sprečio crno-bele da povedu.

55′ – Žestoka borba na sredini

Usledio je mirniji period igre na obe strane. Najveća borba vodi se oko centra.

18.11′ – ČELNICI PARTIZANA NA ČAIRU

Generalni direktor Miloš Vazura i potpredsednik Vladimir Vuletić ne mogu da budu zadovoljni prikazanim u igri Partizana posle prvih 50 minuta.

48′ – Bajbek nebu pod oblake

Francuz je iz izgledne pozicije sa 11 metara poslao loptu visoko iznad gola. Očajna reakcija Bajbeka na upotrebljiv centaršut Miljovića.

46′ – Holender umesto Stevanovića

Krilni fudbaler Partizana Filip Stevanović ostao je u svlačionici na poluvremenu, zamenio ga je mađarski reprezentativcac Filip Holender.

POLUVREME

Okončano je prvih 45 minuta igre u derbiju 12. kola u kojem Radnički iz Niša i Partizan nisu prikazali zavidnu igru.

Crno-beli su imali blagu terensku inicijativu, ali bez ozbiljnije šanse.

45′ – PRVO POLUVREME PRODUŽENO DVA MINUTA

41′ – „Požuteo“ Marković

Svetozar Marković javno je opomenut posle grubog starta na sredini terena nad Dušanom Pantelićem.

33′ – Gavrić neprecizan

Nekadašnji član Crvene zvezde Željko Gavrić je oprobao udarac iz velike daljine, ali je fudbaler Radničkog bio neprecizan.

31′ – Lutovac iznudio korner

Treći udarac iz uglav, pošto je s desne strane probio i udarcem po zemlji zapretio Ristiću Aleksandar Lutovac.

28′ – Kraći prekid

Posle Sudara Zdjelara i Đuranovića na sredini terena, fudbaler domaćih ostao je da leži na travi i biće mu ukazana lekarska pomoć.

26′ – Đuričković pravo u Stojkovića

Nekadašnji ofanzivni vezista Partizana Petar Đuričković je uputio udarac. Preslabo je to bilo, ispalo je kao da je dodao loptu u ruke Stojkoviću.

25′ – Prvi korner za Radnički

Imale su Nišlije priliku da ozbiljnije zaprete Stojkoviću i Partizanu, ali je centaršut bio preslab i nije bilo problema za crno-bele.

22′ – Stevanović loše šutirao

Talentovani Filip Stevanović „izmešao“ je odbranu Radničkog i šutirao, ali je golman odbranio. Lopta je zatim došla do Asana koji je slabo šutirao iz izgledne situacije.

15′ – Stojković siguran

Radnički je ponovo probio po desnoj strani, usledio je centaršut koji je bez većih problema zaustavio iskusni golman gostiju Vladimir Stojković.

10′ – CRNO-BELI SVE OPASNIJI

Posle uvodne inicijative domaćih, Partizan je postao tim koji napada i koji preti. Lopta je konstantno na polovini Nišlija.

7′ – Korner za Partizan

Prvi put je tim Aleksandra Stanojevića rešio da napadne i to po levoj strani, gde je izboren korner. Ipak, centaršut na prvu stativu nije doneo veću opasnost. Lutovac je glavom praktično dodao loptu u ruke golmanu Ristiću.

4′ – Radnički napada

Za sada sve akcije domaćina idu preko desne strane, koju predvode bivši igrači Partizana – Aksentijević i Đuričković.

2′ – Zamenjena lopta

Vladimir Stojković požalio se na loptu, koja očigledno nije bila dovoljno napumpana, pa je igra nastavljena s drugom.

17.00′ – UTAKMICA JE POČELA

16.56 – DVA REMIJA

Partizan je u Niš stigao s dva nerešena rezultata. Protiv Crvene zvezde u derbiju 0:0 i protiv Metalca u Milanovcu 1:1.

16.53′ – Đuričić udara na svoje

Biće interesantno videti sudar Milana Đuričića, koji vodi Radnički i Partizana, s obzirom na to da je popularni Đumi bio najbliži saradnik Sava Miloševića, dok je sedeo na klupi crno-belih.

16.42 – BAJBEK OD POČETKA

Francuski napadač Kristof Bajbek debitovaće u crno-belom dresu u Superligi, i to na „Čairu“.

Podsetimo, Bajbek, koji je svojevremeno branio boje Pari Sen Žermena, debiotovao je za Partizan u Kupu Srbije protiv Bačke.

16.37 – DOBRO DOŠLI

Dobro nam došli u još jedan uživo blog, gde ćete moći da tekstualno da pratite sve detalje i promene rezultata sa utakmice 12. kola Superlige između Radničkog iz Niša i Partizana.