Ovakvom epilogu se malo ko nadao u Ljutice Bogdana, turbulentan start za novog trenera.

Zvezda nije uspela da savlada TSC (1:1) u desetom kolu Superlige, te je tim iz Bačke Topole sa stadiona „Rajko Mitić“ zasluženo odneo bod, mada je domaćin imao nešto više prilika.

Srpski šampion je igrao u naletima od po pet do deset minuta, ostalo je bio prazan hod, pa je posle Partizana, upisan odmah i drugi remi u sezoni.

Crveno-beli su prvo poluvreme protiv TSC-a počeli sa petoricom defanzivnih igrača, što do sada nije bilo tako uobičajeno u domaćem prvenstvu.

Milunović, Dragović i Eraković su bili centralno, a Azarov i Gobeljić sa strana, što nije obećavalo posebno ofanzivnu igru.

Zvezda je uglavnom držala loptu, nije mnogo pretila, mada je Aleksandar Pešić već u četvrtom minutu umalo presekao povratni pas Čalušića ka svom golmanu Iliću.

TSC je u sedmom minutu probao da ugrozi Milana Borjana, udarcem Nikole Kuveljića, ali je kapiten Zvezde dobro reagovao.

Kings Kangva je u 19. minutu promašio veliku šansu, najbolju pre pogotka crveno-belih.

Dobio je idealan centaršut od Aleksandra Kataija, pucao je glavom sa sedam, osam metara i pogodio stativu.

U šansama su se našli i Dragović i Eraković, pa onda i Katai nakon toga, ali je prvi gol dao TSC.

Igrao se 37. minut kada je Ratkov šutem glavom upozorio Zvezdu, a onda je u 42. minutu Saša Jovanović kaznio odbranu beogradskog kluba.

Azarov je izgubio loptu, Ratkov je poslao pas za Jovanovića, a ovaj je od prečke zakucao loptu u mrežu za 1:0.

Na 1:1 izjednačio je tim Miloša Milojevića u poslednjim sekundama prvog poluvremena, posle prekida i gužve u kojoj je Milunović udario loptu glavom, a golman Veljko Ilić je zakačio za autogol.

Drugo poluvreme bilo je gotovo skroz „mrtvo“ u prvih 15 minuta. Da navijači nisu pokrenuli vatromet u čast obeležavanja 59. rođendana Marakane, nikakvog „prštanja“ ne bi bilo na stadionu.

Tek je u 62. minutu Osman Bukari dobio loptu u noge posle prodora Kangve i šutirao je u prečku sa osam, devet metara.

Nakon toga je precizno gađao sa dvadesetak metara i Ilić mu je odbranio, a Zvezda je do 65. minuta pokazala prvu ozbiljniju želju da preokrene.

Međutim, onda je usledilo još petnaestak praznih minuta, u igru je ušao Kalifa Kulibali, koji je na centaršut Kataija probao glavom.

Odbranio je to Ilić, TSC je korektno zatvarao prilaze svom golu, ali je i Zvezda bila prilično bezopasna.

Bilo je tu nekoliko pokušaja i prilika, ali ništa što je ozbiljnije moglo da ugrozi Ilića, pa je šampion Srbije došao do svog 20. boda koji je ostavlja na prvom mestu tabele.

TSC ima 17 bodova i posle meča sa Zvezdom je zauzeo četvrtu poziciju u Superligi.

Superliga, 10. kolo:

Crvena zvezda – TSC 1:1 (0:1)

(Ilić 45+7 ag – Jovanović 42)

Kolubara – Partizan 1:5 (1:4)

(Milojević 8 – Rikardo 2, 19, 39, Natho 32, Menig 51)

(Ilić ag 45+2 – Jovanović 42)

Stadion: Rajko Mitić, Beograd; Glavni sudija: Novak Simović; Pomoćnici: Đorović, M. Simović, Matić.

Crvena zvezda: Borjan – Dragović, Milunović, Eraković – Gobeljić, Srnić, Kangva, Azarov – Bukari, Pešić, Katai. Trener: Miloš Milojević.

TSC: Ilić – Stojković, Stojić, Čalušić, Cvetković – Kuveljić, Đakovac, Petrović – Jovanović, Ratkov, Milosavljević. Trener: Žarko Lazetić.

Crvena zvezda - TSC 1:1